Messenger 4

Przywitajcie Messenger 4 — nową, czytelniejszą odsłonę komunikatora

O aplikacji mówiło się już od pewnego czasu, ale dopiero teraz Zuckerberg przedstawił konkrety. Informacja udostępniona przez Facebooka ukazuje nowe funkcje, zmieniony interfejs oraz kilka smaczków zawartych w interfejsie. Messenger 4 ma być również prostszy i czytelniejszy, ale czy faktycznie uda się osiągnąć taki efekt?

Messenger 4

Messenge, czyli komunikator od twórcy Facebooka jest najczęściej wykorzystywaną przeze mnie aplikacją. Mimo to, z większości funkcji w niej zawartych nie miałem okazji korzystać dłużej niż kilka minut, na potrzeby testów, rzecz jasna. Szczerze wątpię w to, że przeładowany opcjami interfejs wnosi użyteczną wartość dodaną do programu. Wygląda na to, że Zuckerberg myśli podobnie, czego efektem jest premiera Messenger 4. Nowa bardziej transparentna wersja aplikacji trafi do użytkowników w ciągu najbliższych dni, może tygodni.

Messenger 4 — zmiany, zmiany i zmiany

The New Messenger

Say 👋 to the new Messenger. We've simplified the experience to make it easier for you to find the features you like, connect with the people you care about, and personalize your conversations.

Opublikowany przez Messenger Środa, 17 października 2018

Lubię Messengera, serio. Przeszkadza mi jednak to, że producent przeładował komunikator zbędnymi dodatkami, które przeszkadzają w korzystaniu z aplikacji. Cenię przejrzyste interfejsy, dlatego też informacja o wydaniu Messenger 4, czyli nowej wersji komunikatora niezwykle mnie zainteresowała. Wizja otrzymania funkcjonalnego, ale wygodnego w użyciu prostego programu, to coś, czego od Facebooka oczekiwałem. Nie otrzymałem jeszcze stosownej aktualizacji oprogramowania, dlatego opiszę jedynie to, co pokazał na Zuckerberg. Na test finalnego rozwiązania musicie poczekać nieco dłużej.

Aplikacja wygląda “czyściej”. O ile ekran rozmowy poza większymi możliwościami personalizacji, nie został specjalnie zmieniony, o tyle już panel główny to zauważalny powiew świeżości. Aplikacja została podzielona na trzy sekcję, z których każda odpowiada za nieco inne zadania.

Messenger 4

  • Rozmowy — tutaj pojawią się wątki konwersacji
  • Ludzie — w tej zakładce sprawdzimy “Stories” naszych znajomych oraz dowiemy się, kto jest aktualnie dostępny
  • Odkrywaj — z poziomu tego panelu odnajdziemy kontakt do firm, ale pojawią się tutaj również gry i inne “niepotrzebne” dodatki od Facebooka

Aktualizacja Messenger 4 jest rozsyłana falami, a co za tym idzie, możecie spodziewać się jej niemal w każdym momencie. Jako ciekawostkę dodam tylko, że tryb ciemny trafi do aplikacji w nieco późniejszym, choć nieodległym czasie. Z aplikacji możecie korzystać na smartfonach i tabletach dostępnych w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadżet.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...