You are here
Fragmentacja Androida (wrzesień 2016) News 

Fragmentacja Androida (wrzesień 2016)

Najnowsza odsłona Androida pracuje już na… zaraz, zaraz – według danych udostępnionych przez Google, Nougat praktycznie nie istnieje. To nie błąd…

Android 750x300

Google, jak to ma w zwyczaju udostępnił właśnie statystyki użytkowania systemu, które ukazują (jak zawsze) problem fragmentacji. Nie spodziewałem się jednak, że jest aż tak źle.

KitKat, Lollipop i Marshmallow – trzech króli

W statystykach prym wiedzie Lollipop, zaraz za nim plasuje się KitKat. Pozytywne jest to, że na trzecim miejscu znajduje się ubiegłoroczny Marshmallow, czyli Android 6.0. Niestety, dalej mamy do czynienia ze spora rozbieżnością poszczególnymi edycjami zielonego robota, na której cierpią użytkownicy.

Jest źle – to fakty, ale może być gorzej…

Nougat nie jest nawet na granicy błędu statystycznego

Patrząc na wykresy udostępnione przez Google, od razu zauważymy brak 7-ki. Nie jest to błąd, pominięcie lub inne niedopatrzenie. Nougat posiada poniżej 0,01 procent udziałów rynkowych, a co za tym idzie nie miał prawa pojawić się w statystykach.

To smutne, biorąc pod uwagę, że zarówno Lollipop, jak i Marshmallow w analogicznym okresie radziły sobie znacznie lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne miesiące będą obfitowały w aktualizację urządzeń, które jakby nie patrzeć, podbiją statystyki.

Źródło: Android, Google

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment