FRU akcja Slide

FRU.PL spełnia marzenia uczniów podstawówki

FRU.PL, serwis rezerwacji biletów lotniczych i hoteli online, zorganizował wyjątkową akcję CSR-ową. Z okazji „Dnia Dziecka” przedstawiciele firmy postanowili uskrzydlić dziecięce marzenia…dosłownie. Należy zaznaczyć, że to nie jedyne działania z zakresu CSR, które prowadzi obecnie polska firma.

FRU akcja Slide

Istotną działalnością nie tylko małych firm, ale również wielkich przedsiębiorstw są akcje angażujące społeczność, dzięki którym marka staje się bliższa konsumentom. Dodatkowym atutem takich akcji jest to, kiedy biorące w nich udział osoby wiążą następnie swoją przyszłość z rozwojem nowych technologii. Właśnie takimi wartościami kierował się serwis rezerwacji biletów lotniczych i hoteli online „FRU.pl”, który stoi za wyjątkową inicjatywą z zakresu CSR (Społeczna odpowiedzialność biznesu).

Do udziału w programie wytypowana została Szkoła Podstawowa w Przytułach. Gmina w województwie podlaskim już od wielu lat mieści się niestety w czołówce najbiedniejszych regionów w naszym kraju.

Postanowiliśmy zrobić prawdziwą niespodziankę grupie najzdolniejszych uczniów z tej podstawówki – mówi Szczepan Ligęza, współorganizator wydarzenia, przedstawiciel „FRU.PL” – „Dzień Dziecka” od samego początku był oczywistym terminem. Chcieliśmy dać tym dzieciom coś, czego z pewnością nie zapomną do końca życia. Taki rodzaj przeżycia, który napełni je pozytywną energią i jednocześnie zmotywuje do tego, by dalej dbały o swój rozwój i, oczywiście, realizację marzeń.

FRU.pl Akcja Screen

Grupka składająca się z siedmiorga dzieci spędziła z pracownikami „FRU.PL” trzy dni. Wycieczka rozpoczęła się od pierwszego w ich życiu lotu samolotem – stąd hasło akcji, „Marzenia potrzebują skrzydeł”. Dzieci odwiedziły dwa miasta: Wrocław oraz Warszawę, gdzie zwiedziły między innymi starówki, „ZOO” czy „Centrum Nauki Kopernik”. Oprócz zabawy czekały na nich również warsztaty w siedzibie firmy, podczas których miały okazję przekonać się, jak wygląda praca w branży e-commerce.

Chcieliśmy zainspirować naszych gości podróżami i podsunąć jednocześnie pewne pomysły na przyszłość. Bardzo ważne jest dla nas to, by poszukiwać inspiracji w otoczeniu. Nasi młodzi goście teraz dopiero zbierają doświadczenia i naszą rolą jest, by zapewnić im takich pozytywnych emocji i wrażeń jak najwięcej – mówi przedstawiciel „FRU.PL”. – Myślę, że to dla nas jest najbardziej satysfakcjonujące w tej akcji – chcieliśmy zaszczepić w tych dzieciach przekonanie, że mogą świadomie kształtować swoją przyszłość, realizując przy tym swoje marzenia.

Wśród firm mających swoje siedziby bądź oddziały w Polsce działania z zakresu CSR są nadal mało popularne. Tego typu programów podejmują się raczej duże korporacje niż średnie przedsiębiorstwa, chociaż paradoksalnie to właśnie im może być najłatwiej wnieść pozytywny wpływ w lokalnych społecznościach.

FRU Akcja Screen 2

Branża lotnicza w naszym odczuciu stwarza ogromne pole do popisu w tym wymiarze – ­mówi Ligęza – każdego dnia spotykamy ludzi, którzy marzą o podróżach, a my dajemy im narzędzia, dzięki którym mogą te marzenia realizować. Czasami wystarczy tylko mały bodziec, inspiracja, aby zmotywować kogoś do działania. Postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenia i dotrzeć do tych, którzy ze względu na swoją sytuację potrzebują wsparcia. Stąd pomysł na zorganizowanie akcji „Marzenia potrzebują skrzydeł”.

Przedstawiciele „FRU.PL” zdradzili, iż firma nastawiona jest przede wszystkim na długofalowe działanie. Stąd też pomysł opierał się nie tylko na zapewnieniu dzieciom miłych wspomnień, ale także na zainspirowaniu ich. Jest to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie we „FRU.PL”. W tej chwili firma wspomaga także podopiecznych fundacji „Mam Serce”, organizując ciężko chorym dzieciom przeloty, dzięki którym mogą one podjąć specjalistyczne zagraniczne leczenie.

http://www.youtube.com/watch?v=WNHfhb5SqAc

Kto wie może za kilka lat któreś z dzieci, które brały udział w tych projektach, zostanie słynnym podróżnikiem, pilotem, bądź odkrywcą nowych technologii z zagadnień lotnictwa czy choćby astronautyki?

Źródło: FRU.pl

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...