You are here
Android zniknie z rynku za pięć lat. Zastąpi go Fuchsia OS artykuły News 

Android zniknie z rynku za pięć lat. Zastąpi go Fuchsia OS

Idą zmiany. Wysoki stanowiskiem inżynier Apple Bill Stevenson zasilił szeregi zespołu Google odpowiedzialnego za rozwój nowych systemów. Według Blommberga jest to bezpośrednio związane z pracami nad Fuchsia OS, czyli systemem, który docelowo miałby zastąpić Androida. Poznajmy szczegóły.

Fuchsia OS

Jeśli łudziliście się co do przyszłości Androida i jego transformacji w projekt Fuchsia OS, możecie już przestać. W zasadzie to, że nowa platforma zastąpi wysłużonego, choć nieprzyzwoicie popularnego zielonego robota, jest kwestią czasu. Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, mówimy o maksymalnie pięciu latach. Jak sądzę, pierwsze sygnały o rewolucji w systemach mobilnych Google pojawią się znacznie wcześniej.

Fuchsia OS zastąpi Androida

Historia zawodowa Stevensona nie pozostawia złudzeń. To istny ekspert w kwestii systemów operacyjnych, który może w istotnym stopniu wspomóc wdrażanie na rynek kolejnego produktu. Wdrożenie byłego inżyniera Apple (spędził z firmą przeszło 15 lat) do zespołu Google jest więc rozsądnym posunięciem giganta. Wspomniany jegomość zarządzał programami na platformy Windows oraz Mac, nadzorował premiery systemów Apple oraz poszczególnych usług takich jak iCloud. Mówimy więc o ogromnym bagażu doświadczeń, które można spożytkować w Google’u.

Według Bloomberga Fuchsia OS ma szansę zastąpić Androida w ciągu niespełna pięciu najbliższych lat. Są to jedynie doniesienia i nie ma pewności, czy Google podoła zadaniu we wspomnianym czasie. Niemniej, transformacja w świecie mobilnych systemów operacyjnych jest nieunikniona.

Fuchsia zastąpi Androida oraz Chrome OS — zobacz film

Urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: 9to5Google

Grafika

Related posts

Leave a Comment