funker zdjęcie smarftona i komputera

Funker wierzy w moc Windows 10?

Rzadko słyszymy o tym, by pojawiały się nowe smartfony, które na pokładzie mają Windows 10. Funker taki właśnie tworzy i może być ciekawy.

funker zdjęcie smarftona i komputera

Ilu z waszych znajomych ma smartfona, który swoi na Windows 10? Prawdopodobnie niewielu lub żaden. Nie oszukujmy się, system jest w odwrocie, a przynajmniej na urządzeniach mobilnych. I choć Microsoft usilnie próbuje go reanimować, jego próby zdają się spalać na panewce. Dlaczego więc Funker decyduje się wypuszczać nowy sprzęt właśnie na tym systemie? Ma ku temu jeden ważny powód. Continuum.

Dopiero co mogliśmy czytać o Funker W5.5, a już zapowiada się jego następca. Tym razem mamy mieć do czynienia z dość sporych rozmiarów urządzeniem. Funker W6.0 ma mieć, jak sama nazwa wskazuje, 6 calowy wyświetlacz (FullHD) pokryty Gorilla Glass 3. Na pokładzie znajdzie się ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 617. I choć jest to procesor raczej ze średniej półki, to ostatnio Microsoft dodał go do listy urządzeń, które będą w stanie obsługiwać Continuum.

smartfon funker z komputerem

Czy sprawdzi się to w rzeczywistości trudno ocenić. Możemy mieć pewne obiekcje, bo wykorzystywane funkcje mogą wymagać dość sporej mocy obliczeniowej. Podejrzewam, że Funker chciał po prostu, by phablet nie kosztował kroci, a jednocześnie oferował coś, co przyciągnie nowych klientów. Tylko obawiamy się, że może się to obrócić przeciwko hiszpańskiemu producentowi. Jeżeli okaże się, że Continuum działa źle, W6.0 nie będzie się w stanie wybić ponad przeciętność.

Sprzęt ma mieć na pokładzie 3 GB RAM oraz 32 GB miejsca na dane. Plusem jest pojemny akumulator, bo 3900 mAh to raczej rzadkość. Choć z drugiej strony mamy tu spory ekran, który może nieźle „żreć”. Nie zabraknie LTE czy Bluetooth oraz aparatów (13 i 5 Mpix). Jednak to będzie za mało w sytuacji, gdy Continuum okaże się trudne w obsłudze. Funker W6.0 zostanie wtedy zwykłym, dość średnim phabletem, a takich na rynku jest zatrzęsienie. Na niekorzyść będzie też działał sam system operacyjny Windows 10 z którym dość trudno się zaprzyjaźnić. Cena oraz data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: Neowin
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...