You are here
Galaxy A40 w Europie będzie śmiesznie tani artykuły News 

Galaxy A40 w Europie będzie śmiesznie tani

Samsung atakuje średnią półkę cenową i nie zamierza zwalniać tempa. Po świetnych modelach Galaxy A30 i A50 szykuje dla swoich fanów model Galaxy A40. Właśnie poznaliśmy europejską cenę smartfona. Jest taniej, niż wcześniej przypuszczano.

Galaxy A50
fot. Samsung

Do niedawna niższa oraz średnia półka cenowa były słabą stroną Samsunga. O ile modele flagowe zachwycały, o tyle już średniaki niejednokrotnie stanowiły źródło irytacji. Słabe wykonanie, brak wsparcia, przycięcia animacji oraz niewielka ilość pamięci stanowiły dla wielu barierę nie do pokonania. Koreańczycy zdają sobie jednak sprawę z tego, że rozsądnie wycenione smartfony są dziś potrzebne jak nigdy wcześniej. Widać to po nowościach w portfolio giganta, do którego niebawem dołączy Galaxy A40.

Galaxy A40 za niespełna 1000 złotych

Powiedzmy sobie jasno, 1000 złotych za urządzenie mobilne, które prezentuje całkiem dobry poziom, to niewiele. W zasadzie brzmi to, jak okazja cenowa. Właśnie taką może okazać się nadchodzący Galaxy A40. Sprawdźmy, co drzemie w jego „wnętrzu”.

Model A-czterdzieści otrzyma 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o zgrabnej i wymownej nazwie Infinity-U. Oznacza to nic innego, jak zastosowanie łezki. Rozdzielczość ekranu to Full HD+, co przy proporcjach 19,5:9 wydaje się mocno interesujące. Za wydajność jednostki odpowie procesor Samsung Exynos 7904, który przynależy co prawda do średniego segmentu, ale może zaoferować sensowną pracę urządzenia. Specyfikację zamykają 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika (plus microSD).

Nie zabrakło tutaj również Android 9.0 wraz z nakładką Samsung UI.

Źródło: MySmartPrice

Related posts

Leave a Comment