Tim Cook

Tim Cook obiecuje innowacyjne produkty, ale to nie wszystko

1 marca, czyli w miniony piątek odbyło się spotkanie, na którym Tim Cook opowiedział inwestorom o przyszłych premierach urządzeń Apple. Choć komunikaty były nieco tajemnicze, łatwo wyciągnąć z nich kilka mocno interesujących informacji.

Tim Cook

Innowacyjne produkty, które wywołają ogrom emocji — właśnie to obiecuje inwestorom Apple Tim Cook. Czy uda mu się spełnić tak górnolotne założenia? Mimo chwilowej zadyszki firmy czuję, że cele jej CEO są realne. Czego dokładnie możemy oczekiwać po planach „Wielkiego księgowego”?

Tim Cook „zapowiada” emocjonujące nowości

Zapowiada, to nieco za mocne stwierdzenie, jednak dobrze oddaje to, co Cook przekazał na spotkaniu z inwestorami. Jegomość nie uzewnętrznia w pełni swoich planów, ale daje jasno do zrozumienia, że nowości produktowe będą spektakularne. Plotki mocno sugerują to, że może chodzić o składnego smartfona lub autonomiczny samochód napędzany energią elektryczną. Obydwie premiery typowane są na rok 2020.

Rzecz jasna, powyższe założenia mogą odwlec się w czasie. Podobne sytuacje zdarzały się wielokrotnie, ale niespecjalnie bym się tym przejmował. Apple pokazuje, że dłuższe oczekiwanie na produkt jest rekompensowane jego dopracowaniem oraz miarodajną bezawaryjnością. Tutaj może być podobnie. Na szczęście Tim Cook nie zakończył spotkania na enigmatycznych komunikatach. Są jeszcze konkrety.

Nowe AirPods 2 oraz tańszy MacBook Air

Użytkownicy sprzętu z Cupertino doczekają się zaktualizowanej wersji słuchawek AirPods, które mogą trafić do sprzedaży jeszcze w marcu. Więcej o drugiej generacji akcesorium przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie.

Tim poinformował także o możliwości obniżenia ceny najnowszego MacBooka Air, czyli modelu z 2018 roku. To byłoby akurat bardzo rozsądnym posunięciem, gdyż cena wspomnianego komputera jest nieznacznie niższa od modelu Pro. To wprowadza do portfolio Apple bałagan.

Jestem pewny, że Tim Cook zrobi wszystko, aby sytuacja finansowa Apple pozostała na dotychczasowych poziomie, a nawet zanotowała wzrosty. Nie jestem jednak pewny, czy faktycznie oznacza to mocne parcie na innowację. Pozostaje mieć nadzieję, że tak właśnie będzie.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....