You are here
Samsung modelami Galaxy A50 i A30 atakuje średnią półkę cenową artykuły News Sprzęt 

Samsung modelami Galaxy A50 i A30 atakuje średnią półkę cenową

Choć urządzenia nie miały pojawić się na targach MWC 2019 w Barcelonie, Samsung poświęcił im niewielką część stoiska. Tak oto udało nam się poznać średniopółkowe Galaxy A30 i Galaxy A50.

Galaxy A50
fot. Samsung

Tym, co może przyciągnąć nabywców do tytułowych modeli będzie z pewnością stylistyka. Smartfony te wyglądają naprawdę dobrze i mocno nawiązują do najnowszych flagowców południowokoreańskiego producenta. Czy to wystarczy, aby odnieść rynkowy sukces? Sprawa nie jest taka oczywista.

Galaxy A30

Na początek przyjrzyjmy się niższemu modelowi. Urządzenie otrzymało 6,4-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19,5:9. Mamy tutaj charakterystyczne wcięcie ekranowe w kształcie łezki. Samsung nazwał to zgrabnie — Infinity-U. Bryła została zbudowana z połączenia szkła i metalu i to może się podobać.

Na pleckach umieszczono czytnik linii papilarnych, który zgrabnie komponuje się z podwójnym obiektywem aparatu głównego. Akumulator o pojemności 4000 mAh powinien zapewnić więcej niż sensowny czas pracy na jednym ładowaniu.

W kwestii wydajności otrzymaliśmy tutaj ośmiordzeniowy układ (Exynos 7904?), 4GB RAM oraz do 64 GB pamięci na dane użytkownika. Standard jak na niższą średnią półkę cenową. Podobnie można powiedzieć o aparatach — tylnym podwójnym 16 Mpix z przysłoną f/1.7 oraz 5 Mpix ze światłem f/2.2. Selfie wykonamy pojedynczym 16 Mpix modułem ze światłem f/2.2.

Galaxy A50

A50 jest mocno zbliżona do modelu Galaxy A30, ale pojawiają się tutaj pewne różnice. Po pierwsze, model wyższy otrzymał nieco mocniejszy procesor oraz większą ilość RAM. Pamięć operacyjna, zamiast 4 GB może wynosić tutaj aż 6. Przestrzeń na dane użytkownika to 64 GB lub 128 GB.

Czytnik linii papilarnych zniknął z plecków smartfona i został przeniesiony tuż pod ekran. W zasadzie znajduje się bezpośrednio pod nim. Ciekawej prezentują się również aparaty. Samsung umieścił w Galaxy A50 potrójny moduł, na który składają się — aparat szerokokątny 25 Mpix ze światłem f/1.7, 8 Mpix obiektyw ultraszerokokątny o jasności f/2.2 oraz aparat 5 Mpix służący jako wsparcie dla kontroli jakości. Za selfie odpowiada tutaj układ z sensorem o rozdzielczości i światłem f/2.0.

Źródło: Samsung

Related posts

Leave a Comment