C5Galaxy750x300

Galaxy C5 – Samsungu, nie kopiuj Apple

Do sieci wyciekły zdjęcia przedstawiciela nadchodzącej linii smartfonów Samsunga – modelu Galaxy C5. Smartfon zapowiada się interesująco, podobnie jak iPhone’y i nowe HTC, do których jest łudząco podobny…

C5Galaxy750x300

Wielokrotni pisałem już, że żyjemy w erze powielania i nie powinniśmy narzekać na produkty, które powstały z wykorzystaniem wzornictwa konkurencji. Zgadza się, ale inspiracja, a jawna kopia to dwie rożne kwestie. W przypadku Galaxy C5 możemy mówić o drugiej opcji.

Na początek zdjęcia. O ile wygląd frontowego panelu wpisuje się w stylistykę najnowszych, szczególnie flagowych produktów z linii Galaxy, to już boki oraz plecki C5-tki to istna kopia elementów stosowanych w iPhone’ach. Fakt – robią wrażenie i w mojej cenie są po prostu świetne, ale nie zmienia to jednak faktu, że Koreańczycy równo zerżnęli design stosowany w iPhonach oraz HTC. Swoją drogą, drugi z wymienionych producentów też ma na sumieniu podobne działania. Przypomnijmy sobie zamieszanie, jakie wywołała premiera A9-tki. Nie mniej jednak, następne modele nie były już czystymi kopiami sprzętu Apple, przez co o sprawie zwyczajnie zapomniano. Teraz kwestia powróci, ale główną rolę zagra tutaj Samsung, który w najnowszej serii C, wykorzystuje pomysły sadowników.

C5Galaxyaaa

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że sprzęt będzie schodził z półek sklepowym niczym ciepłe bułeczki. Naturalnie pod warunkiem, że producent zaproponuje adekwatną do możliwości smartfona cenę. Na chwilę obecną jest ona tajemnicą, co nie powinno dziwić nikogo – sprzęt nie doczekał się jeszcze oficjalnej premiery. Ta jednak zbliża się wielkimi krokami, co potwierdzają liczne przecieki dotyczące telefonu. Skoro jesteśmy już przy przeciekach – dzięki nieoficjalnym informacjom poznaliśmy już specyfikację, szczątkową ale jednak modelu C5.

C5Galaxyv

Po pierwsze mówimy tutaj o metalowej konstrukcji, co samo w sobie jest już dla urządzenia ogromnym plusem. Za wydajność smartfona odpowiadać będzie układ Qualcomm Snapdragon 617 oraz aż 4 GB pamięci operacyjnej RAM. To robi wrażenie. Dodajmy do tego 5,2-calowy ekran Full HD (1920 x 1080 pikseli), system Android 6.0 Marshmallow. Zawiodłem się jednie na aparatach, gdyż jedyne dane to rozdzielczość zdjęć, która wyniesie odpowiednio 16 Mpix w przypadku głównej jednostki oraz 8 Mpix przy kamerce do selfie.

Jak widzicie, specyfikacja jest więcej niż zadowalająca, choć zastosowany w C5-tce procesor daje do zrozumienia, że będzie to średnia półka. Pytanie, czy chodzi o półkę sprzętową, czy cenową. Obawiam się, że Samsung może popłynąć w kwestii kwoty, jaką przyjdzie zapłacić za urządzenie,, a to nie oszukujmy się, nie przysporzy smartfonowi popularności. Jeśli jednak cena nie przyprawi o zawrót głowy – przyszły sukces sprzedażowy wydaje się wręcz oczywisty.

C5Galaxyd

Zastanawia mnie jeszcze jedno – czy wprowadzenie kolejnej linii smartfonów do portfolio producenta nie wywoła zamętu. Już w tej chwili lista urządzeń Samsunga wydaje się nie mieć końca, a co gorsza niektóre ciężko od siebie odróżnić. Co będzie, kiedy dołożymy do niej jeszcze kilka słuchawek? Tak, kilka – gdyż wątpię w to, że producent ograniczy się do „wydania” jednego modelu. Z pewnością zobaczymy też C3, C7, a może nawet C9, co będzie nazewnictwem nawiązującym do serii A.

Źródło: Nowhereelse.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...