Sea Hero Quest pomoże w walce z demencją

Czy wirtualna rozrywka może pomóc naukowcom w walce z poważnymi chorobami? Zobaczcie, co wymyślili twórcy gier wraz z badaczami, by wykrywać wczesne symptomy demencji.

Choroba ta dotyka prawie 45 milionów ludzi na całym świecie. Należy pamiętać, że demencja to choroba całej rodziny – choruje nasz bliski, ale również my, bo opieka nad pacjentem wymaga starannej opieki z naszej strony. Często nie dajemy sobie już sami rady, potrzebujemy pomocy psychologa i psychiatry.

Jednym z pierwszych symptomów demencji jest problem z orientacją w terenie. Chory często się gubi, nie wie w jakim miejscu się znajduje. Lekarze  nie są w stanie odróżnić czy utrata zdolności nawigacyjnych nastąpiła w wyniku starości, czy też choroby.

Naukowcy z University College London i University of East Anglia wraz z ludźmi z Alzheimer’s Research oraz Glitchers pracowali nad grą Sea Hero Quest, która w dwie minuty dostarczy badaczom danych, które musieliby zbierać poprzez wywiady z pacjentami przez 5 regularnych lat badań. Zadaniem gracza jest żeglowanie po Rzekach Arktyki, Złotych Wybrzeżach i Mistycznych Bagnach. Wkrótce mają być też dodane nowe lokalizacje, aby urozmaicić rozgrywkę. Podczas żeglugi zbieramy rozgwiazdy, ulepszamy statek i spotykamy magiczne stworzenia. Kolekcjonujemy również wspomnienia w dzienniku. Decyzje, jakie podejmujemy w czasie gry, przesyłane są na serwer w celu stworzenia globalnej bazy danych, która pozwoli wyznaczyć normę dla ludzkiej orientacji.

Grę Sea Hero Quest zaprezentowała Deutsche Telekom, największa, niemiecka firma telekomunikacyjna i jednocześnie największy operator telekomunikacyjny w Unii Europejskiej. Produkcja jest bardzo udanym mariażem technologii gier i nauki. Miejmy nadzieję, że tego typu rozwiązania będą proponowane w przyszłości, by jak najlepiej radzić sobie z chorobami, które dotykają naszą cywilizację w XXI wieku.

Gra dostępna jest bezpłatnie w Google Play i App Store. Oficjalna strona twórcy gry: Glitchers

 

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...