You are here
Galaxy Fold 2 zadebiutuje już w kwietniu 2020 roku artykuły News 

Galaxy Fold 2 zadebiutuje już w kwietniu 2020 roku

Już w najbliższy piątek polscy klienci Samsunga będą mogli zamówić długo wyczekiwany i „naprawiany” składany smartfon producenta. Tymczasem Koreańczycy szykują dla nas jego następcę. Galaxy Fold 2 może pojawić się na rynku już wiosną przyszłego roku i co ciekawe, najprawdopodobniej będzie zauważalnie tańszy od protoplasty.

Galaxy Fold
fot. Samsung

Przez ostatnie miesiące, żeby nie powiedzieć lata, branża mobilna, a konkretnie segment smartfonów, stała się nieco skostniała. Owszem, widujemy nowości, ale ciężko nazwać je rewolucyjnymi. Powiew świeżości przyniosły dopiero składane konstrukcje. Niestety, liczba dostępnych modeli, ich dostępność oraz ceny nie zachęcają do zakupu. Aby spopularyzować kategorię foldable potrzeba nieco elastyczności. Choćby w kwestii ceny. Możliwe, że za sprawą Samsunga coś w tej materii ruszy.

Galaxy Fold 2 będzie przystępniejszy cenowo

Pierwsza odsłona Galaxy Fold jest droga i nie ma co się z tym spierać. Kwota 9000 złotych za smartfona, innowacyjnego, ale jednak smartfona, to przesada. Zdaję sobie sprawę z tego, że znajdą się klienci gotowi zapłacić za sprzęt tak duże pieniądze. Niemniej, jeśli segment składanych smartfonów ma się rozwijać, próg wejścia musi znacząco się obniżyć. Jak donosi koreański serwis The Bell, może się to stać już jesienią przyszłego roku, za co odpowie Samsung.

Serwis źródłowy twierdzi, iż Samsung pracuje nad smartfonem Galaxy Fold 2, czyli następcą tegorocznego składaka Samsunga. Urządzenie miałoby zadebiutować w kwietniu 2020 roku, co nieco kłóci się ze wcześniejszymi informacjami sugerującymi, iż tego typu sprzęt zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Tak czy inaczej, niemal pewne jest to, że Fold 2 zostanie wyceniony niżej od pierwszej generacji Folda. To pozwoli na zwiększenie sprzedaży. Nie myślcie jednak, że sprzęt będzie bliźniaczo do niego podobny. Producent może zastosować tutaj konstrukcję przypominającą dawne telefony z klapką. O podobnym rozwiązaniu myśli również Motorola.

Nie wiemy jeszcze, jaki ekran miałby pojawić się w Galaxy Fold 2 i prawdę mówiąc, nie wie tego sam Samsung. Firma rozważa opcję 6,7-calowego panelu oraz 8.1-calowego elementu. Na potwierdzenie lub zaprzeczenie informacji musimy niestety zaczekać. Natomiast przeczuwam, że kolejne, tym razem konkretne, doniesienia pojawia się w okolicach stycznia.

Źródło: The Bell

Related posts

Leave a Comment