Galaxy Gear – inteligentny zegarek od Samsunga

Smartwatch – to takie urządzenie widmo. Właściwie każdy liczący się producent zamierza je wprowadzić, lecz na dobrą sprawę nikt jeszcze tego nie zrobił.  Co jakiś czas pojawiają się projekty takie jak Pebble lub Boddie, niestety nie są zbyt popularne i nie mogą się przebić. Czy Galaxy Gear od Samsunga ma szanse odnieść sukces?

Galaxy-Gear-Concept750x300

Biorąc pod uwagę popularność urządzeń koreańskiego producenta, jest to bardzo prawdopodobne. Tylko ile tak naprawdę będziemy musieli czekać…?

Już 4 września w Berlinie zostanie zaprezentowany najnowszy model Samusnga z linii Note. Jeśli wierzyć pogłoskom właśnie wtedy będziemy mieli okazję zapoznać się z Smartwach Galaxy Gear. Co jeszcze wiadomo o inteligentnym zegarku Koreańczyków?

Z przecieków dowiadujemy się, że sercem urządzenia będzie procesor Exynos 4212, znany między innymi z Galaxy Tab 3 8.0.  Taktowanie na poziomie 1.5 GHZ oraz układ graficzny Mali-400 wraz z 1 GB pamięci RAM to podzespoły, których nie powstydziłby się smartfon ze średniej pułki. Pomyślcie, z jaką wydajnością przyjdzie się zmierzyć patrząc na 1,67 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 320 pixeli. Dodajmy do tego moduły łączności Bluetooth oraz NFC i propozycja Samsunga staje się coraz ciekawsza.

Zastanawia mnie jedno – cena, gdyż właśnie od niej będzie zależała sprzedaż inteligentnego zegarka. Niestety, aby ją poznać musicie poczekać przynajmniej do 4 września.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...