facebook750x300

Zdziwi Cię fakt, że tak mało osób widzi Twoje posty na Facebooku

Szał na Facebooka nie mija, coraz więcej ludzi zakłada tam konta, coraz więcej ludzi dzieli się swoimi zdjęciami, statusami i miejscami w których bywają, ale okazuje się, że mimo tego wszystkiego tylko jedna trzecia naszych znajomych to widzi. Jak to jest możliwe?

facebook750x300

Nastał czas, w którym im więcej ludzi widzi co robimy, gdzie jesteśmy i z kim jesteśmy i to potocznie mówiąc: „lajkuje”, tym lepiej. Czyliim więcej like’ów, tym wyższy status wśród naszych znajomych i wśród znajomych naszych znajomych. Dziwnie to brzmi? Tak, ale właśnie tak to wygląda. Już nie tylko ludzie w przedziale wiekowym 15-24, ale także osoby powyżej i poniżej tej średniej wieku chcą uczestniczyć w tym masowym „dzieleniu się swoim życiem”.

Okazuje się jednak, że to trochę złudne myślenie, bo ostatnio przeprowadzone badania przez Michaela Bernsteina z Uniwersytetu Stanforda wykazały, że tylko niewielka część naszych znajomych otrzymuje aktualizacje naszych statusów.

Facebook zmienia się w zastraszającym tempie, co potwierdza zmieniony niedawno algorytm, który decyduje o tym, co pokazuje się na naszej liście aktualizacji. EdgeRank, jak został nazwany, mocno filtruje wszystko to co widzimy. Okazało się, że tylko 61% naszych znajomych dowiaduje się o choćby jednym poście opublikowanym przez nas w ciągu miesiąca.

Ciekawie też wygląda sprawa w przypadku gdy nasi znajomi „docenią” nasz post. W jaki sposób? Chodzi tutaj o lubienie i zostawianie komentarzy.  W momencie gdy nasz wpis będzie choć trochę popularny popularny, to wyświetli się w aktualnościach jedynie 35% znajomych. To tylko trochę więcej niż jedna trzecia. Sprawa ma się jeszcze gorzej w momencie, gdy nikt nie zainteresuje się naszym postem, wtedy ukaże się on tylko 28% użytkownikom.

W badaniach uwzględniono 220 tysięcy zarejestrowanych na Facebooku, których średnia liczba znajomych wyniosła 266. Poniżej graficzne przedstawienie badań.

facebook-znajomi-posty

Dlaczego wygląda to w taki sposób? Czemu nasze wpisy nie wyskakują wszystkim naszym znajomym? Może po to, żeby dłużej przesiadywać na portalu szukając informacji o innych użytkownikach? A może Facebook myśli, że w ten sposób filtruje informacje, których nie potrzebujemy znać. Czy to dobrze, że on w ten sposób za nas decyduje? Przecież możemy włączyć filtr i będą pojawiać się aktualności tylko od tych wybranych. A czy wtedy też będziemy widzieć tylko jedną trzecią powiadomień?

Za dużo pytań i za mało odpowiedzi, a my dalej będziemy przesiadywać na Facebook’u, bo to współczesna globalna choroba narcystyczna, nazywana po prostu: „kontaktem ze znajomymi”.

źródło: Bussines Insider

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...