Galaxy J4+ i J6+ — Samsungu, robisz to źle

Samsung wprowadził do swojej oferty sprzedażowej dwa nowe modele, które w założeniach mający być pomostem pomiędzy budżetowcami a średniakami. Choć sprzęt nawiązuje do podstawowych modeli J4 i J6, może zaskoczyć klientów między innymi sporą przekątną ekranową. Spora jest niestety także cena.

Galaxy

Działam w branży od lat, ale zdarza mi się pogubić w ofercie wydawniczej Samsunga. Południowokoreański producent wydaje ogromną liczbę urządzeń, przez co ciężko jest je od siebie odróżnić. W teorii powinno to zapewniać możliwość swobodnego wyboru, ale z opinii wielu osób wnioskuję, że zbyt rozwlekłe portfolio powoduje raczej zagubienie i nietrafne decyzje zakupowe. Możliwe, że taka polityka Samsungowi się najzwyczajniej w świcie opłaca, gdyż do oferty dołączyły właśnie dwa kolejne smartfony.

Galaxy J4+ i J6+

Obydwa urządzenia prezentują raczej niską półkę, ale w kwestii ceny możemy czuć się zaskoczeni. Za model J4+ trzeba zapłacić 189 euro, Galaxy J6+ to koszt 239 euro. Mówimy więc o około 810 i 1020 złotych. To sporo za dużo, jak na sprzęt, którego specyfikacja nie zachwyca. Mniejszy z modeli, czyli J4+ otrzymał układ Qualcomm Snapdragon 425, 6-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1480 x 720 pikseli, 2 GB RAM oraz 32 GB na dane użytkownika. Specyfikację dopełniają akumulator o pojemności 3 300 mAh, aparat główny 13 Mpix, aparat przedni 5Mpix Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. Model J6+ to 6-calowy ekran, układ Exynos 7570, 3 GB RAM, 32 GB na dane użytkownika oraz akumulator o pojemności 3 300 mAh.

Zdaję sobie sprawę z tego, że Samsung dwoi się i troi, aby potęgować swoje przychody, ale wypuszczanie na rynek tego typu urządzeń nie jest najlepszym pomysłem. W ofercie firmy można znaleźć znacznie ciekawsze propozycje. Przekonajcie się sami.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...