gamingowy smartfon od nokii

Gamingowy smartfon od Nokii?

Wygląda na to, że na rynku pojawi się kolejny telefon, który ma być skierowany do graczy. Tym razem rękawicę podnosi producent, którego nie podejrzewalibyśmy o to. Przynajmniej nie teraz, bo w przeszłości miał styczność z rynkiem gier. Czy gamingowy smartfon od Nokii to dobry pomysł, a może firmie chodzi o coś zupełnie innego?

gamingowy smartfon od nokii

Wprawdzie Nokia jako Nokia istnieje dziś tylko dlatego, że marka trafiła pod skrzydła HMD Global, ale i tak dla większość pozostaje dalej klasyką. Na rynku też nie radzi sobie tak najgorzej, a to oznacza, że może próbować swoich sił w nowych dziedzinach. Krótka wiadomość na Twitterze zelektryzowała społeczność, bo przecież gamingowy smartfon to nie zwykłe urządzenie, ale takie, które powinno mieć określoną specyfikację. Czy Nokia podoła takiemu wyzwaniu?

Gamingowy smartfon od Nokii?

Wiadomość, którą na swój kanał wrzucił Indyjski oddział Nokii, jest dość tajemnicza. Widzimy tam jedynie krótki materiał pokazujący animację wyglądającą jak fragment produkcji AAA, a potem jedynie zarys smartfona. Wpisowi towarzyszy #GameOn, a to może oznaczać, że gamingowy smartfon od Nokii stanie się faktem. Oczywiście żadnych innych szczegółów producent nie wyjawił, ale nie wykluczone, że to przygotowania do premiery nowego urządzenia.

Może się wprawdzie okazać, że smartfon nie będzie typowym urządzeniem gamingowym, ale takim, które będzie jedynie dostosowane pod konkretne produkcje. Pamiętamy przecież, jak wyglądała prezentacja Samsung Galaxy Note 9, gdzie zachwycano się możliwościami smartfona i tym, że Fortnite pojawi się w pierwszej kolejności właśnie na tym sprzęcie.

Note 9 nie jest typowym gamingowym smartfonem, ale bez problemu uruchomimy na nim nowe tytuły. Brakuje wprawdzie odświeżania ekranu na poziomie chociażby Razer Phone, ale też sprzęt nie miał służyć typowo do gier. Czy gamingowy smartfon od Nokii także będzie czymś pośrednim? Podejrzewamy, że tak. Wprawdzie rynek gier mobilnych jest ogromny i z każdym rokiem coraz bardziej rośnie, to samych sprzętów jest jak na lekarstwo.

Po co kolejny gamingowy smartfon?

Na rynku możemy dostać już m.in. Razer Phone (który niedługo dostanie swojego następcę), ASUS ROG Phone czy nawet Xiaomi Black Shark. To specyficzny rodzaj sprzętu i nie dla każdego. Wątpliwe jest to, żeby Nokia zdecydowała się na pójście w tą stronę i przygotowanie urządzenia, które nie trafi do masowego odbiorcy. Bardziej prawdopodobne jest więc to, że pójdzie drogą Samsunga, czyli wypuści sprzęt o bardzo dobrej specyfikacji, a marketingowo pójdzie w stronę gamingu. W końcu #GameOn i zaprezentowane wideo świadczą o rynku gier mobilnych.

Nokia była też jednym z pierwszych producentów, który zdecydował się na wypuszczenie kieszkonsoli, czyli Nokia N-Gage. Urządzenie było… specyficzne i niestety, dość szybko okazało się, że nie jest to coś dla wszystkich. Po dziś dzień ma wielu fanów na całym świecie, ale bez wsparcia producentów, nie było szans na utrzymanie zainteresowania. Teraz sytuacja wygląda jednak inaczej, bo tytuły nie są wypuszczane na konkretną platformę sprzętową, a opierają się na systemie. Nokia przeniosła się na Androida, więc baza pod gry już jest. Gamingowy smartfon od Nokii może być czymś ciekawym, o ile producent zdecyduje się na naprawdę dobrą specyfikację. Czy otrzymamy wyświetlacz bez notcha i z odświeżaniem na poziomie 120 Hz? Tego nie wiadomo, ale liczymy przynajmniej na to, że nie pojawi się wcięcie ekranowe.

Produkty dla graczy oraz smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Nokia / Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...