Note 7 750x300

Premiera Galaxy Note 7 – znamy datę i nie tylko

Samsung rozesłał zaproszenia na event, podczas którego pokazany zostanie najnowszy przedstawiciel linii Note, czyli 7-ka. Dlaczego pominięto 6-tkę?

Note 7 750x300

Odliczanie zacząć czas, a tak poważnie – przecieki dotyczące tytułowego modelu nasiliły się o tego stopnia, że ogłoszenie premiery musiało nastąpić szybko. Dlaczego? Trzeba kuć żelazo, póki gorące, korzystając z szumu medialnego. Z tego też powodu południowokoreański producent zdecydował się na zorganizowanie konferencji w możliwie krótkim terminie.

Zapamiętajcie – 2 sierpnia godzina 17

Właśnie wtedy ruszy even, na którym poznamy wszystkie szczegóły dotyczące najnowszego flagowca Samsunga. Nie oznacza to oczywiście, że na ten moment urządzenie pozostaje zupełną tajemnicą – co to, to nie…

Na początek warto powiedzieć, iż linia Note jest o „krok” wyżej niż seria Galaxy S. Owszem obydwie marki możemy zaliczyć do „topowców”, z czego ta druga cieszy się większą popularnością. Powody takiego stanu rzeczy są dobrze znane. S-ki są tańsze, prezentują podobny (lekko słabszy) poziom, przy czym cechują się mniejszą przekątną ekranu. Niestety, nie każdemu odpowiadają duże wyświetlacze montowane w phabletach, do których Note należy.

Co więc zaoferuje nam Note 7?

 

Z pewnością pojawi się w nim nowy układ Exynos 8890 oraz lokalnie Qualcomm Snapdragon 821. Nie znamy jeszcze taktowania procesorów, ale z pewnością liczby poszybują w górę. Nieoficjalnie mówi się o tym, iż jednostka będzie wspierana przez aż 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Zdjęcia zapisane 12Mpix aparatem (tym samym co w Galaxy S7) zapiszemy na 64, 128 lub nawet 256 GB pamięci flash. Ten ostatni element może zrobić prawdziwy „boom” na rynku mobile, ale pamiętajmy – Galaxy Note 7, zważając na potężne Galaxy S7 musi zabłysnąć czymś wyjątkowym.

Note 7

Ekran montowany w opisywanym urządzeniu to najprawdopodobniej 5,7-calowy Super AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości QHD. Z pewnością pojawi się tutaj także warstwa specjalnie wzmocnionego szkła, jednak nie znamy jeszcze producenta. Wyświetlacz potężny, a więc możemy spodziewać się również potężnego akumulatora – jeśli wierzyć plotkom będzie to ogniowo o pojemności 4000 mAh.

Co jeszcze?

Design zbliżony będzie to tego, co oferują najnowsze urządzenia z linii Galaxy S i to akurat powinno cieszyć. Wspomniane smartfony są po prostu przepiękne, Samsung w przeciągu zaledwie kilku lat zrobił w tej kwestii ogromny progres.

Zastanawiająca jest też sprawa odporności nadchodzącego sprzętu. Czy podobnie, jak inne flagowce będzie on wodoszczelny tudzież wodoodporny? Powinien, biorąc pod uwagę cenę. Spokojnie – nie znamy jeszcze oficjalnej kwoty, jaką będzie trzeba za Note 7 zapłacić, ale już teraz wiemy, że będzie drogo.

Specyfikacja, specyfikacją – linia Note od zawsze wyznaczała standardy w świecie phabletów. Wzorzec pokazywał, jak powinny wyglądać i działać tego typu urządzenia i tak według Samsunga kluczową rolę przy obsłudze sprzętu gra rysik i wbudowane w niego możliwości. Jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie i poza samym Notem Koreańczycy pokażą także nowy stylus, wraz z dedykowanym mu oprogramowaniem.

Źródło: Twitter, The Verge

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...