You are here
Galaxy S10 z Wi-Fi 6. Mieszkańcy blokowisk go pokochają artykuły mobile News 

Galaxy S10 z Wi-Fi 6. Mieszkańcy blokowisk go pokochają

Nadchodzący flagowiec południowokoreańskiego producenta otrzyma moduł pozwalający na korzystanie z Wi-Fi 6 lub jak kto woli — 802.11ax. Oznacza to nie tylko wzrost prędkości przesyłania danych, ale poważne zmiany w przepustowości. Jest jednak jeden mały haczyk.

Wi-Fi 6
fot. Pxhere

Napływają do nas kolejne informacje dotyczące Samsunga Galaxy S10 oraz jego wersji S10e i S10+. Dane amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), certyfikującej wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące standardy komunikacyjne zdradziły jedną ważną cechę rzeczonych urządzeń. Chodzi o Wi-Fi 802.11.ax.

Samsung Galaxy S10 z Wi-Fi 6

Dokładnie 20 lutego, czyli za nieco ponad dwa tygodnie, Samsung zaprezentuje swoje najnowsze dziecko. Galaxy S10, bo o ten konkretny smartfon chodzi, będzie naszpikowany nowymi rozwiązaniami, co nie powinno specjalnie zaskakiwać. Stagnacja na rynku mobilnym w pewnym stopniu wymusza stosowanie innowacji w przypadku droższych produktów. Inaczej ich sprzedaż mogłaby kuleć, tak jak ma to miejsce w przypadku Apple.

Zostawmy jednak na boku całą przewidywaną specyfikację techniczną oraz ficzery, które mają wzbudzać podziw i zajmijmy się najważniejszym tematem wpisu, czyli Wi-Fi 6. Wygląda na to, że koreański gigant umieści w S10 wspomniany moduł, co pozwoli na uzyskiwanie świetnych wyników transferu. Wi-Fi 802.11ax będzie o 37 proc. szybsze od standardu ac, ale to nie prędkość jest tutaj najważniejsza.

WiFi 6 nadchodzi, a wraz z nim nowe nazewnictwo standardu

„Szóstka” pozwoli na znacznie większą, ponad czterokrotnie skuteczniejszą przepustowość łącza. Blokowiska, firmy, a także centra handlowe, w których router pogania router, nie będą sprawiały już problemów. Koniec z zakłóceniami? Prawie

Aby korzystać z Wi-Fi 6 potrzeba specjalnego routera. Obecnie możemy wymienić trzy modele, które są godne polecenia i powinni spełnić oczekiwania. Z pewnością pojawią się w naszym sklepie internetowym

  • TP-Link AX 11000
  • ASUS RT-AX880
  • Netgear Nighthawk AX8

Źródło

Related posts

Leave a Comment