Live Transcribe

Google Live Transcribe — technologia w służbie osób niesłyszących

Gigant z Mountain View wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób z wadami słuchu, również tymi poważniejszymi. Nowa aplikacja Live Transcribe stworzona przy współpracy z Gallaudet University pomoże jej użytkownikom w swobodnej komunikacji międzyludzkiej. Brawo Google!

 

Live Transcribe

fot. Google

To nie pierwszy razy, kiedy Google próbuje pomóc osobom z mniejszymi bądź większymi niepełnosprawnościami. Programiści wchodzący w skład zespołów giganta starają się dostosować obecne w swoich usługach i systemach rozwiązania tak, aby mogli z nich korzystać użytkownicy niedosłyszący, niedowidzący, a nawet ci z niedowładem kończyn. Kolejnym krokiem na wspomnianej wyżej ścieżce jest stworzenie aplikacji pomagającej w komunikacji niesłyszących.

Live Transcribe to wybawienie dla osób niesłyszących

Aplikacja wykorzystuje technologie rozpoznawania mowy Google, a jak dobrze wiemy, narzędzie to działa całkiem sprawnie. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne i wymaga dopracowania. Może właśnie dlatego Google nie zdecydowało się umieścić Live Transcribe jako regularnego programu w Google Play, a jako opcję testową. Jeśli chcecie dołączyć do grona beta testerów, udajcie się po ten adres.

Działanie aplikacji jest w zasadzie proste. Po uruchomieniu programu i wybraniu jednego spośród 70 zgodnych z usługą języków aplikacja będzie wyświetlała w formie tekstowej zdania wypowiedziane przez naszego rozmówce, a nawet kilku rozmówców. Aby skorzystać z rozwiązania, konieczne jest posiadanie smartfona z Androidem od wersji 5.0 Lollipop, 1.8 MB wolnego miejsca oraz połączenie z internetem Wi-Fi lub poprzez dane komórkowe.

Na koniec wspomnę tylko, że usługa została stworzona dzięki współpracy Google i Gallaudet University. Drugi z wymienionych podmiotów w ramach wykładów korzysta z, chociażby języka migowego. Sprawnie działająca aplikacja Live Transcribe może okazać się więc niezwykle pomocna.

Źródło

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...