You are here
Google Live Transcribe — technologia w służbie osób niesłyszących Aplikacje artykuły mobile News 

Google Live Transcribe — technologia w służbie osób niesłyszących

Gigant z Mountain View wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób z wadami słuchu, również tymi poważniejszymi. Nowa aplikacja Live Transcribe stworzona przy współpracy z Gallaudet University pomoże jej użytkownikom w swobodnej komunikacji międzyludzkiej. Brawo Google!

 

Live Transcribe
fot. Google

To nie pierwszy razy, kiedy Google próbuje pomóc osobom z mniejszymi bądź większymi niepełnosprawnościami. Programiści wchodzący w skład zespołów giganta starają się dostosować obecne w swoich usługach i systemach rozwiązania tak, aby mogli z nich korzystać użytkownicy niedosłyszący, niedowidzący, a nawet ci z niedowładem kończyn. Kolejnym krokiem na wspomnianej wyżej ścieżce jest stworzenie aplikacji pomagającej w komunikacji niesłyszących.

Live Transcribe to wybawienie dla osób niesłyszących

Aplikacja wykorzystuje technologie rozpoznawania mowy Google, a jak dobrze wiemy, narzędzie to działa całkiem sprawnie. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne i wymaga dopracowania. Może właśnie dlatego Google nie zdecydowało się umieścić Live Transcribe jako regularnego programu w Google Play, a jako opcję testową. Jeśli chcecie dołączyć do grona beta testerów, udajcie się po ten adres.

Działanie aplikacji jest w zasadzie proste. Po uruchomieniu programu i wybraniu jednego spośród 70 zgodnych z usługą języków aplikacja będzie wyświetlała w formie tekstowej zdania wypowiedziane przez naszego rozmówce, a nawet kilku rozmówców. Aby skorzystać z rozwiązania, konieczne jest posiadanie smartfona z Androidem od wersji 5.0 Lollipop, 1.8 MB wolnego miejsca oraz połączenie z internetem Wi-Fi lub poprzez dane komórkowe.

Na koniec wspomnę tylko, że usługa została stworzona dzięki współpracy Google i Gallaudet University. Drugi z wymienionych podmiotów w ramach wykładów korzysta z, chociażby języka migowego. Sprawnie działająca aplikacja Live Transcribe może okazać się więc niezwykle pomocna.

Źródło

Related posts

Leave a Comment