Galaxy S9

Galaxy S9 w Barcelonie. Samsung wysyła zaproszenia zdradzające termin premiery

Południowokoreański gigant technologiczny opublikował właśnie termin premiery swojego najnowszego flagowca. Zaproszenie zdradza jednak motyw przewodni spotkania, który skupi się na możliwościach fotograficznych urządzenia. Galaxy S9 zostanie zaprezentowany już podczas targów MWC w Barcelonie, które rozpoczną się w drugiej połowie lutego.

Galaxy S9

Targi MWC w Barcelonie co roku są miejscem wielkich premier. Producenci prezentują na specjalnych eventach nowości ofertowe. Jedną z firm, która nie tylko wystawia się na targach, ale zamierza pokazać na nich swojego najnowszego flagowca, jest Samsung. Koreańczycy, jak łatwo zgadnąć zamierzają pochwalić się modelem Galaxy S9, o którym wiemy coraz więcej. Choć przewidywana specyfikacja techniczna jest wysoce prawdopodobna, jedynym pewniakiem jest to, że Samsung skupi się głównie na możliwościach fotograficznych urządzenia. Potwierdza to grafika na zaproszeniu.

Galaxy S9 — Unpacked

Przeprojektowanie to słowo klucz. Uściślając, Samsung miał na myśli przeprojektowanie aparatu wbudowanego w Galaxy S9. Zapowiedź wygląda tajemniczo i nie zdradza żadnych szczegółów. W zasadzie z przeprojektowaniem kamer we flagowcach mamy do czynienia co roku. Każdy nowy flagowiec wnosi do świata fotografii mobilnej powiew świeżości. Nowe funkcje manualnych ustawień, coraz bogatsze w działania algorytmów edytujących zdjęcie, szybsze migawki wpuszczające więcej światła oraz zabawa z rozmywaniem tła i uzyskiwaniem efektu zbliżonego do bokeh. Każdy producent stara się zaskoczyć fanów marki czymś wyjątkowym i przeważnie się to udaje. Wnioskuję więc, że to, co zrobi Samsung, również pozwoli nazywać Galaxy S9 urządzeniem przełomowym. Oczywiście pod warunkiem, że akceptujecie co roczne “przełomy”.

Jeśli wierzyć przeciekom, Galaxy S9otrzyma pojedynczy 12 Mpix aparat główny Dual Pixel z optyczną stabilizacją obrazu. Wspomina się o zmiennym “świetle”, czyli możliwości wyboru pomiędzy f/1.5 oraz f/2.4. Oznacza to, że użytkownik sam zdecyduje, na ile zależy mu na rozmytym tle, a ile na ostrości ujęcia. Nie ukrywam, że na tę nowość czekam najmocniej. S9 w wersji Plus otrzyma podobny setup, z tą różnicą, że urządzeniu zostanie zastosowany moduł podwójny. Sprzęt pozwoli również na nagrywanie filmów w zwolnionym tępie w 1 000 klatkach na sekundę.

Co jeszcze wiadomo o sprzęcie? Galaxy S9 otrzyma układ Qulacomm Snapdragon 845 lub Exynos 9810, 4 lub 6 GB LPDDR4 RAM, 64 GB pamięci dana dane użytkownika UFS 2.0 oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Dodatkowo w smartfonie znajdziemy jeszcze:

 • Wi-Fi ac
 • Bletooth 5.0
 • GPS
 • NFC
 • LTE Kat. 18
 • dualSIM
 • USB-C
 • IP68
 • Skaner biometryczny (linie papilarne i tęczówka oka)
 • Głośniki stereo
 • Android 8.0 Oreo

Kiedy?

Premiera Samsunga Galaxy S9 odbędzie się już 25 lutego 2018 roku w Barcelonie. Wydarzenie będzie jednym z najważniejszych eventów podczas tegorocznych targów Mobile World Congress. Start zaplanowano na godzinę 18:00. Przywykliśmy już do tego, że największe premiery mają miejsce w przeddzień rozpoczęcia targów, tak aby branżowe media zdążyły zapoznać z nowościami wszystkie media branżowe. Dopiero po opublikowaniu przez dziennikarzy i blogerów wrażeń z premiery, ze sprzętem będą mogły zmierzyć się osoby odwiedzające targi.

Źródło: TheVerge, AndroidAuthority

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...