OS 11.3

Apple zapowiada iOS 11.3. Jakie zmiany czekają użytkowników?

Sadownicy nie dają swoim fanom wytchnienia. Ledwo co zaktualizowaliśmy urządzenia do najnowszej wersji systemu iOS 11.2.5 oraz przyjęliśmy informację o głośniku HomePod, a firma raczy nas kolejną wiadomością. Koncern przedstawił nowości, jakie trafią do iOS 11.3. Oprogramowanie trafiło już do pierwszych testerów.

OS 11.3

iOS 11 początkowo sprawiał użytkownikom mnóstwo problemów, co stanowiło świetną pożywkę dla przeciwników marki. Ortodoksyjni fani Androida pastwili się nad licznymi, w większości drobnymi, wadami mobilnego systemu Apple. Platforma wiek dziecięcy ma już jednak za sobą i kolejne aktualizacje sprawiają, że produkt staje się jeszcze lepszy. Dziś iOS jest już softem stabilnym, szybkim i pozbawionym większości błędów. Niemniej, Apple szykuje dla nas kolejną porcję usprawnień.

iOS 11.3 w drodze

Na oficjalnej witrynie Apple pojawił się wpis zapowiadający iOS 11.3. Oprogramowanie trafi do użytkowników już wiosną, przy czym nie podano niestety żadnego konkretnego terminu. Opowiedziano za to o funkcjach, jakie trafią do mobilnego systemu dedykowanego iPhone’om oraz iPadom. Nowości możemy podzielić na te istotne, z których skorzystają wszyscy, oraz na te, których dostępność jest ograniczona. Czuję się w obowiązku poinformować was o każdej zmianie.

Pierwsza nowość dotyczy technologii rozszerzonej rzeczywistości. ARKit wprowadzi kolejne usprawnienia do narzędzi programistycznych. Oznacza to, że system będzie teraz rozpoznawał płaskie powierzchnie takie jak stoły czy krzesła, co pozwoli na precyzyjne umieszczanie tam obiektów. Wirtualne znaki, plakaty czy obrazy? Bez problemu “powiesimy” je na ścianie w pokoju dziennym. iOS 11.3 wniesie do ARKit wzrost rozdzielczości obrazu, na którym pracuje AR.

Kolejna nowość dotyczy Animoji i jak łatwo zgadnąć tyczy się jedynie użytkowników iPhone’ów X. Rocznicowy smartfon wyposażony w chip Bionic A11 i kamerę TrueDepth pozwala na korzystanie z Animoji, czyli aktywnych emotek. “Buźki” postaci zmieniają się zgodnie z mimiką naszej twarzy. Po aktualizacji iOS 11.3 użytkownicy będą mogli wybierać pomiędzy szesnastoma postaciami, z których cztery stanowią nowość (smok, niedźwiedź, czaszka i lew).

Czat biznesowy nie jest może nowością, o której marzą typowi iUserzy, lecz warto o niej wspomnieć. Dzięki rozwiązaniu możliwy stanie się bezpośredni kontakt z “biznesem”. Do programu dołączyły już firmy takie jak Discover, Hilton, Wells Fargo. Początkowo, Business Chat będzie działał w formie testów i nie ma pewności co do tego, czy trafi na stałe do iOS.

Bateria i wydajność. Po ostatniej, dodam, ciągnącej się aferze związanej ze obniżeniem wydajności urządzeń wraz z procesem starzenia się baterii Apple’owi dostało się po uszach. Firma kaja się i stara dać użytkownikom możliwe sensowne rozwiązanie, ale ci domagali się przede wszystkim możliwości podejmowania decyzji. Takowa pojawi się w iOS 11.3. Otóż użytkownicy smartfonów iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus będą mogli udać się do menu, z którego poziomu możliwe będzie sprawdzenie stanu baterii. Nie mam tu na myśli jedynie typowego wskaźnika procentowego, lecz informację o “wydajności”. Tutaj też będzie można przywrócić pierwotną prędkość działania sprzętu, naturalnie kosztem wydajności.

iOS 11.3

Jeśli korzystacie z aplikacji Health, z pewnością ucieszą was nowości, które do niej trafią. Od teraz możliwe stanie się podejrzenie wszystkich danych ze szpitali i klinik podpiętych do programu. To rozwiązanie nieprzyzwoicie wygodne i zapewniające dostęp do informacji z poziomu jednego miejsca. Wyniki badań, zalecenia — wszystko znajdzie się w odpowiedniej zakładce.

Mniejsze zmiany

iOS 11.3 wprowadzi również mniejsze nowości, których listę zamieszczam poniżej.

  • Apple Music otrzyma wsparcie dla teledysków
  • Apple News wzbogaci się o grupę wideo w sekcji For You
  • Autoryzacja urządzeń podłączonych do HomeKit z pominięciem hardware’u
  • Wsparcie dla AML (Advenced Mobile Locations) — automatycznie przesyłanie naszej lokalizacji służbom takim jak policja, pogotowie czy straż pożarna
  • iBook nazywywane będą teraz Books

And one more thing

Najlepsze zostawiłem na koniec. Użytkownicy ekosystemu Apple mogą cieszyć się niemal pełną synchronizacją komputerów z macOS oraz smartfonów z iOS. Niestety, istnieje tutaj jedno słabe ogniwo i są nim Wiadomości. Otóż nie działa tutaj dwukierunkowa pełna synchronizacja. Przykładowo — usuwając SMS-a z komputerowej aplikacji Wiadomości, musieliśmy powtórzyć czynność na smartfonie iPhone. Teraz dzięki połączeniu z iCloud wszystko odbędzie się bez udziału użytkownika. Ficzer trafia początkowo do iOS 11.3, ale nie ma pewności, czy zobaczymy go również w stabilnej wersji softu.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...