Galaxy Tab S4

Galaxy Tab S4: Samsung pokazał konkurenta iPada

Tablety radzą sobie średnio. W zasadzie coraz rzadziej o nich wspominamy, przez co na rynku liczą się w zasadzie tylko iPady. Samsung, prezentując model Galaxy Tab S4, chce to zmienić. Czy mu się to uda?

Galaxy Tab S4

Tablety to kawał istotnej historii urządzeń mobilnych, jednak osobiście mam do nich stosunek nijaki. Podobają mi się niektóre rozwiązania i możliwości wykorzystywania sprzętu. W gruncie rzeczy cenię też ich mobilność, ale w dalszym ciągu uważam je za przerośnięte smartfony, które dublują funkcje mniejszych braci. Wyjątek stanowią iPady, które są kategorią samą w sobie. Rozwiązania zawarte w tabletach Apple pokazują, jak powinien działać i wyglądać tego typu sprzęt. Samsung najwyraźniej pozazdrościł Timowi Cookowi pomysłowości i zdecydował się zaprezentować konkurenta iPada, który funkcjonalnością jest do niego zbliżony.

Galaxy Tab S4 i tryb Dex

Zanim przejdziemy do mięsa, czyli opisu podzespołów, ekranu oraz funkcji dodatkowych, chciałbym zatrzymać się przy trybie Dex. Po aktywacji rzeczonego trybu tablet zmienia się nie do poznania i zaczyna przypominać zachowaniem tradycyjny laptop. Oczywiście, najpierw musimy podpiąć do niego klawiaturę. Mysz nie jest konieczna, gdyż rysik S-Pen sprawdza się tutaj doskonale.

Android 8.1, po przejściu w tryb desktopowy, pozwala na korzystanie z “pulpitu” zarówno na ekranie tabletu, jak i zewnętrznego monitora. Nowy widok interfejsu oznacza pasek adresu, wielozadaniowość z kilkoma lub kilkunastoma otwartymi oknami aplikacji oraz gesty umożliwiające, chociażby wymianę plików pomiędzy apkami. Na pierwszy rzut oka rozwiązanie Samsunga wydaje się nieco uboższe niż te oferowane w iPadach, jednak to tylko pierwsze wrażenia.

Co w środku?

Galaxy Tab S4 otrzymał całkiem sympatyczny 10,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co jest oczywiście w porządku. Nieco zaskoczyły mnie proporcje wyświetlacza 16:10, które w tablecie mogą sprawdzić się gorzej niż 4:3. Kwestia gustu.

O wydajność tabletu nie musimy obawiać się wcale. Producent umieści w obudowie układ Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM oraz 64 lub 256 GB pamięci operacyjnej RAM. Tę ostatnia możemy rozbudować za pomocą kart micro SD. Długo czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora zapewni bateria o pojemności 7 300 mAh. Pozostała część specyfikacji poniżej.

  • USB-C
  • GPS
  • GLONASS
  • Wi-Fi ac
  • LTE kat. 16
  • Głośniki AKG ze wsparciem dla Dobly Atmos
  • 16 Mpix aparat główny
  • 8 Mpix kamerka do selfie
  • Wymiary 249,3 x 1643 x 7,1 mm
  • Waga 482 gramy

Cena Samsunga Galaxy Tab S4 została ustalona na 639 dolarów za wersję z pamięcią 64 GB oraz 750 dolarów za wersję z 256 GB na dane. Rysik S-Pen jest integralną częścią zestawu sprzedażowego, co jest miłym gestem ze strony południowokoreańskiego giganta. Poprzednią generację opisywanego tabletu możecie kupić w naszym sklepie.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...