You are here
Jeśli tak będzie wyglądał Galaxy Xcover 4S, nie wróżę mu sukcesu artykuły News 

Jeśli tak będzie wyglądał Galaxy Xcover 4S, nie wróżę mu sukcesu

Jeśli wierzyć doniesieniom źródeł serwisu WinFuture, Galaxy Xcover 4S pojawi się w sklepach już 12 czerwca 2019 roku. Problem w tym, że urządzenie wydaje się „niedzisiejsze”.

Galaxy Xcover 4S
fot. WinFuture

Seria Galaxy Xcover nieco ucichła. Ostatni sprzęt ze wspomnianej linii trafił na rynek ponad dwa lata temu. Samsung najwyraźniej postanowił odświeżyć bądź co bądź interesującą klasę bardziej odpornych urządzeń. Od premiery modelu 4S dzieli nas bowiem zaledwie tydzień.

Galaxy Xcover 4S nie będzie urokliwy

Nadchodzącą świeżynkę w ofercie Samsunga trudno nazwać atrakcyjną. Zakładając, że nieoficjalne informacje potwierdzą się, sprzęt otrzyma średni, a nawet bardzo średni ekran LCD o przekątnej 5-cali i rozdzielczości 1280 x 720. Dodatkowo będzie to płaski wyświetlacz o rzadko spotykanych dziś proporcjach 16:9. O ile rozumiem konieczność zastosowania wygodnych fizycznych przycisków funkcyjnych, o tyle nie wiem, dlaczego projektanci nie ograniczyli ogromnych ramek do akceptowalnego poziomu.

Sprzęt wygląda średnio. Przynajmniej w zetknięciu z moim gustem. Możliwe, że innym osobom przypadnie on do gustu, przy czym mam tutaj na myśli głównie fanów serii.

Galaxy Xcover 4S otrzyma ośmiordzeniową jednostkę Exynos 7885, grafikę Mali-G71 MP2 oraz 3 GB RAM. Zdjęcia wykonane pojedynczym aparatem głównym o rozdzielczości 16 Mpix i świetle f/1.7 lub 5 Mpix kamerką do selfie z przysłoną f/2.2 zapiszemy na 32 GB wbudowanej pamięci. Producent wyposaży smartfon w gniazdo na kartę pamięci, a co za tym idzie, wbudowaną przestrzeń będzie można w łatwy sposób rozszerzyć.

W konstrukcji znalazło się miejsce na Bluetooth 5.0, NFC oraz specjalny konfigurowalny przycisk Xcover Key. Baterię o pojemności 2800 mAh naładujemy przy pomocy portu USB-C i to jest miłe zaskoczenie. W przypadku tego typu konstrukcji spodziewałem się starszego portu.

Wyżej opisane podzespoły zamknięto w obudowie o grubości 9,7 mm i słusznej wadze 172 g. Sprzęt pracujący pod kontrolą Androida zostanie wyceniony na około 250 euro, co daje nam nieco ponad 1000 złotych. Rozsądnie? Jeśli nie przeszkadza wam stylistyka trącąca myszką, Galaxy Xcover 4S może spełnić wasze oczekiwania.

Źródło: WinFuture

Related posts

Leave a Comment