App Store

Wstrzymajcie śmiech: App Store pozwoli na pobieranie dużych plików bez Wi-Fi

Użytkownicy iPhone’ów oraz iPadów, chcąc pobrać grę lub aplikację ważącą kilkaset megabajtów, nie mówiąc już o gigabajtach, muszą połączyć się z siecią Wi-Fi. iOS 13 w końcu zniesie to niedorzeczne w dzisiejszych czasach ograniczenie.

App Store
fot. Apple

Patrząc na niski koszt danych w ofertach sieci komórkowych, można pomyśleć, że ograniczenie pobierania aplikacji z App Store np. przez LTE do 200 MB, to szaleństwo. Jeśli spojrzymy globalnie, łatwo domyślimy się, że nie wszędzie jest tak „tanio”, jak u nas i działania Apple mają sens. Bywają irytujące, ale ciężko zarzucić im brak zasadności. Każdy powinien mieć jednak wybór i wygląda na to, że Apple w końcu się z tym zgodziło.

Koniec ograniczeń w App Store

Gigant z Cupertino dosłownie kilka dni temu poinformował o zwiększeniu wspomnianego wcześniej limitu ze 150 do 200 MB. Wywołało to radosny śmiech internetowej społeczności i skłamałbym, pisząc, że decyzja ta mnie nie rozbawiła. Za sprawą doniesienia serwisu 9to5Mac dowiadujemy się, że Apple zamierza mocno poluzować kwestię ograniczeń związanych z pobieraniem dużych plików z App Store.

W iOS 13 przy próbie zakupu i pobrania ”ciężkiej” aplikacji pojawi się komunikat ostrzegający przed tym, że program waży ponad 200 MB. Co istotne — mimo ostrzeżenia, będziemy mogli kontynuować proces pobierania i to jest chyba najrozsądniejsze w całej decyzji Apple.

Jeśli zagłębimy się w ustawienia App Store, z łatwością odnajdziemy możliwość dezaktywacji ostrzeżeń. Warto z nich skorzystać, ale tylko, kiedy mamy pełną kontrolę nad posiadanym pakietem internetowym.

iPhone’y oraz urządzenia z Androidem kupicie na Vipelektrogadzet.

Źródło: 9to5Mac

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....