Game Music Festival

Game Music Festival, czyli gratka dla miłośników gier i muzyki

W końcu doczekaliśmy się tego, że gry traktowane są w naszym kraju z należytym szacunkiem. Sukcesy polskich producentów przełożyły się nie tylko na rozpoznawalność naszego kraju na zagranicznych rynkach, ale także na to, że na naszym podwórku na takie produkcje patrzy się przychylnym okiem. Game Music Festival jest tego doskonałym przykładem.

Game Music Festival

Festiwale związane z muzyką filmową to już żadna nowość. Rokrocznie pojawiają się takie na całym świecie, a koncerty, gdzie na żywo odtwarzana jest tego typu muzyka, zawsze przyciągają tłumy. I to niezależnie od aranżacji, w której są one przygotowywane. Muzyka filmowa potrafi być niesamowita i działać na wyobraźnię, ale tak samo działa muzyka z gier. I w końcu będzie można się przekonać o tym na żywo.

Game Music Festival we Wrocławiu

Pod koniec października tego roku, a konkretniej w dniach 26 oraz 27, we Wrocławiu odbędzie się Game Music Festival. To wydarzenie na ogromną skalę i z całą pewnością zakończy się sukcesem, bo w jego programie znalazły się wyjątkowe perełki. Na scenie Narodowego Forum Muzyki pojawić ma się w ciągu tych dwóch dni aż kilkuset profesjonalnych muzyków, a rozbrzmiewać z niej będą dźwięki, które znane są każdemu graczowi. Na samo otwarcie festiwalu przygotowano specjalny koncert, który będzie składać się z trzech suit. Każda z nich nawiązywała będzie do innej odsłony klasycznej już gry – Heroes of Might and Magic. Muzykę Paula Romero wykona orkiestra składająca się z osiemdziesięciu osób, więc możemy być pewni tego, że będzie to przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

26 października usłyszymy także muzykę, która będzie hołdem dla lekko zapomnianego już niestety tytułu, czyli Grim Fandango. Produkcja świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie (sic!), więc to idealny moment na to, żeby uczcić je z przytupem. Jazzowe klimaty wprowadzi na scenę Big Band Bartosza Pernala.

Premiera i dobrze znane melodie

Kolejny dzień festiwalu zacznie się od premierowego wykonania ścieżki dźwiękowej do Ori and the Blind Forest, która ma doczekać się wyjątkowej aranżacji. Warto wspomnieć, że we Wrocławiu pojawi się jej twórca, czyli Gareth Coker. Zresztą podczas całego Game Music Festival będzie można spotkać muzyków oraz wziąć udział w specjalnych spotkaniach. Jeżeli interesujemy się tą dziedziną sztuki, koniecznie trzeba zawitać do Wrocławia.

Ostatnim z koncertów będzie The Symphony of the Storm, który w całości zostanie poświęcony wyjątkowym grom. Pierwsza suita nawiązywała będzie bowiem do Diablo, druga do World of Warcraft, a ostatnia do StarCraft. Na scenie ma pojawić się blisko 120 muzyków, więc przeżycia z pewnością będą niezapomniane. Ciesz to, że takie festiwale pojawiają się w Polsce, bo to oznacza, że gry wychodzą z cienia. Tkwiły tam zdecydowanie zbyt długo i miejmy nadzieję, że tego typu inicjatywy będą pojawiały się częściej. O samym festiwalu wypowiedzieli się także organizatorzy wydarzenia.

Stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie. Dzięki temu muzyka może być tam odbierana w sposób niezakłócony sztucznym nagłośnieniem. Bardzo zależy nam na tym, by festiwal był również miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów” (gamemusic.pl).

Słuchawki, które pozwolą wam się zatopić w świecie muzyki z gier, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GMFest.com / informacja prasowa.

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....