Gameplay Metro Exodus

Gameplay Metro Exodus w 4K. To będzie coś pięknego!

Są takie tytuły, które po prostu przechodzi się z wielką przyjemnością, a głównie z powodu grafiki. Wygląda na to, że takie też będzie kolejne Metro. Developer dał bowiem możliwość sprawdzenia produkcji kilku redakcjom i dlatego dziś możemy oglądać gameplay Metro Exodus w 4K. I to coś przepięknego.

Gameplay Metro Exodus

Metro Exodus ma pojawić się na sklepowych półkach już 15 lutego tego roku, więc do premiery został tylko miesiąc. Nie dziwne więc, że w sieci zaczynają pojawiać się kolejne materiały promocyjne. Szczególnie, że ostatnio cierpimy na brak porządnych FPS’ów skierowanych do pojedynczego gracza, a nie nastawionych na sieciową rozgrywkę. Metro Exodus ma dużą szansę to zmienić, bo dla samego wyglądu warto się pozycją po prostu zainteresować.

Gameplay Metro Exodus w 4K

Embargo na recenzentów zostało zdjęte, więc w sieci zaroiło się od materiałów prezentujących gameplay Metro Exodus. Część z nich pokazuje to, jak produkcja będzie wyglądała w rozdzielczości 4K, choć oczywiście wiadomo, że YouTube ma swoje ograniczenia w tej kwestii. Niemniej oprawa graficzna po prostu wgniata w ziemię. Po raz pierwszy w historii marki gracze mają bowiem możliwość opuszczenia mokrych, nieprzyjemnych podziemi i przeniesienia się do suchych oraz nieprzyjemnych lokacji poza terenami moskiewskiego metra.

Oczywiście nie zawsze będzie sucho, bo Metro Exodus ma dziać się w czterech planach czasowych, a gracze zobaczą każdą z pór roku. I już samo to powinno wywrzeć na nich odpowiednie wrażenie, bo developer zadbał o różnorodność. Nie chodzi tutaj tylko o same lokacje, ale także zjawiska pogodowe. Po świecie wykreowanym przez twórców, gracze poruszali się będą pociągiem, więc faktycznie możemy liczyć na zupełnie różne podejście do projektowania przestrzeni. Recenzenci zwrócili też uwagę na zmiany, które zaszły w samej produkcji. Czuć, że pomimo braku klaustrofobicznych tuneli, dalej odczuwa się grozę, jak w przypadku najlepszych horrorów.

Otwarty świat?

Ciekawym spostrzeżeniem jest to, że choć gra w teorii będzie oferowała otwarty świat, to jednak nie do końca. Duży nacisk położono bowiem na rozwinięcie warstwy fabularnej, za którą gracz będzie po prostu podążał. Tutaj najważniejsza ma być właśnie historia, ale nie oznacza to, że będziemy prowadzeni jak po sznurku. Dostępne będą zadania poboczne, a nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zwiedzać lokacje do woli.

Warto także zauważyć, że nowe miejsca będą także miały swoje własne bazy, czyli HUB’y. Do nich będzie można wracać i dbać o swojego bohatera. Tak, element przetrwania także jest tutaj ważny, bo zbieranie zasobów oraz ulepszanie broni będzie jednym z naszych podstawowych działań. Przynajmniej wtedy, kiedy będziemy chcieli przeżyć. Gameplay Metro Exodus pokazuje, że faktycznie mamy na co czekać, bo takiego FPS’a dawno na rynku nie uświadczyliśmy. Nie da się ukryć, że choć tytuł pojawi się na prawie wszystkich platformach, to w tym przypadku najlepiej będzie go odpalić na PC-tach. Szczególnie, że tytuł ma wykorzystywać technologię Ray Tracing, która wspierana jest przez karty od Nvidia. Do premiery zostało już naprawdę niewiele czasu, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Zapowiada się bowiem prawdziwa uczta.

Gry z otwartym światem – na co czekać w 2019? Nasza lista!

Nowe PC-ty oraz konsole, które pozwolą wam grać w cokolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: YouTube / Logitech G / Deep Silver / Koch Media

Dodaj komentarz

1244 More posts in Gry category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...