GameTrailers kończy swoją działalność po ponad 13 latach

Legendarny serwis GameTrailers właśnie został zamknięty. Właściciel portalu DefyMedia podjęło ostateczną decyzję o zakończeniu działalności jednej z pierwszych redakcji zajmującej się przede wszystkim materiałami wideo z gier.

GameTrailers.com istniało od 2002 roku, czyli w sumie prawie 14 lat. To była jedna z najstarszych redakcji zajmujących się materiałami wideo z gier i w swoim koncepcie wyprzedziła znacznie takie serwisy jak YouTube. Na samym początku strona zbierała trailery z gier i hostowała na swoim serwerze umożliwiając graczom oglądanie ich przez sieć. Początek lat dwutysięcznych to tak zwana era boomu dotcomów, czyli szybkiego rozwoju sieci komercyjnej i publicznej opierającej się przede wszystkim na start-upach i małych stronach.

Portal GameTrailers był jednym z takich miejsc, które zaczęło swoją działalność od bardzo małej skali, aby w końcu osiągnąć gigantyczną popularność. Przechodząc od prostego umożliwienia widzom oglądania najnowszych zapowiedzi z gier do dziennikarstwa serwis stale się rozwijał. Na stronie pojawiło się coraz więcej materiałów autorskich, które podejmowały tematy dziennikarskie związane z grami na poważnie. Jednym z takich programów były znane cykle takie jak Invisible Walls czy Bonus Round.

Z portalem był bardzo związany znany dziennikarz Geoff Keighley, który był kojarzony jako twarz serwisu. Po kilku latach jednak odszedł do Spike.TV, a samo GameTrailers zaczęło się zmieniać. Nadal pracowała w nim bardzo zaangażowana kadra świetnych dziennikarzy, ale twórczość strony zaczęła się zmieniać. Pomimo wielu nowych autorskich programów, takich jak Hey Ash Whatcha Playing (HAWP), w którego tworzenie było zaangażowany Anthony Burch, jeden z głównych scenarzystów Borderlands 2, serwis nie radził już sobie tak dobrze jak kiedyś. Może była za to odpowiedzialna silna konkurencja w postaci Gamespotu lub IGNu, jednak prawdopodobnie za upadek odpowiadały złe decyzje DefyMedia, które zakupiło GameTrailers w roku 2014.

Tuż po zakupie przez DefyMedia pojawiły się pierwsze zwolnienia, a ton pracowników prowadzących programy znacznie się zmienił. Pojawiło się więcej materiałów, w których próbowali bronić się przed zwolnieniami. Po dwóch latach od zakupu GT przez DefyMedia serwis ostatecznie został zamknięty.

W portalu GameTrailers.com startowało wielu znanych dziennikarzy i postaci zajmujących się grami: strona pomogła się wypromować kolejnemu start-upowie opartemu na społeczności, czyli Screwattack, a także pierwsza hostowała filmy znanego wszystkim Angry Video Game Nerda.

To bardzo smutna wiadomość, szczególnie dla graczy oglądających serwis od wielu lat. Mamy nadzieje, że kluczowi pracownicy poradzą sobie ze zmianą sytuacji. 

Źródło: gametrailers

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...