Gear Fit 2 Pro

Gear Fit 2 Pro zapowiedziany przy okazji premiery Note 8

Gwiazdą wczorajszego wieczoru był bez wątpienia Galaxy Note 8, czyli najnowszy tablet Samsunga. Czy konsumenci ponownie zaufają tej jakże “wybuchowej” serii smartfonów, okaże się z czasem. Ja chciałbym skupić się na innym urządzeniu Koreańczyków, które, choć zostało zapowiedziane oficjalnie już wczoraj, będziemy mogli zobaczyć dopiero podczas berlińskich targów IFA 2017. Mowa o Gear Fit 2 Pro.

Gear Fit 2 Pro

Choć BOOM na smartwatche i inteligentne opaski nieco ucichł, wielu producentów przygotowuje po cichu kolejne wersje urządzeń z rodziny wearables. Nie inaczej jest w przypadku Samsunga, który ani myśli odpuszczać tegoż kawałka rynku. Wygląda na to, że już podczas berlińskich targów elektroniki użytkowej będziemy mogli sprawdzić działanie opaski Gear Fit 2 Pro. Tymczasem południowokoreański producent ujawnił kilka informacji dotyczących sprzętu.

Gear Fit 2 Pro wygląda fenomenalnie

Urządzenie, jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom będzie kosztować około 1 300 złotych. Sporo, jak na opaskę fit, ale kiedy zapoznamy się ze specyfikacją i przyjętym przez sprzęt designem, nasze zdanie może ulec zmianie. Do rzeczy…

Wygląd opaski nie był tajemnicą już kilka dni temu. Przecieki ujawniły design, który mi osobiście przypadł do gustu. W zasadzie uważam, że inteligentny wspomagacz aktywności sportowych powinien wyglądać dokładnie tak jak Gear Fit 2 Pro. Na zdjęciu widzimy akurat wersję czarno-czerwoną, ale niemal pewne jest to, że opaska wystąpi w co najmniej w kilku wariantach kolorystycznych. Co dokładnie potrafi gadżet? Oczywiście zarejestruje nasze aktywności fizyczne wraz z lokalizacją prędkością i pulsem. Dokładne pomiary zawdzięczać możemy modułowi krokomierza, pulsometrowi oraz GPS-owi. Warto odnotować, że Gear Fit 2 Pro jest sprzętem cechującym się wodoodpornością do 5 atmosfer.

Co w środku?

Tytułowa inteligentna opaska może służyć użytkownikowi jako typowy smart zegarek pokazujący aktualną godzinę i powiadomienia z aplikacji, ale byłoby to marnotrastwo jego hardware’u. W niewielkiej konstrukcji zamknięto bowiem 1,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 432 x 216 pikseli, 512 MB pamięci operacyjnej RAM oraz 4 GB przestrzeni na dane użytkownika. Oczywiście ta ostatnia zostanie pomniejszona o część zarezerwowaną dla systemu, a co za tym idzie, finalnie użytkownik otrzyma nawet połowę mniejszą przestrzeń “dyskową”. Jak wspomniałem wcześniej, Gear Fit 2 Pro ma wbudowany GPS oraz GLONASS, ale to nie wszystko. W niewielkiej obudowie zmieszczono również moduł Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.2 oraz akumulator o pojemności 200 mAh. Producent deklaruje, że bateria powinna wystarczyć nawet na cztery dni nieprzerwanej pracy. Ciekawe, ale możliwe, że Samsungowi udało się zoptymalizować system Tizen właśnie pod kątem energooszczędności.

Jako że opaska pracuje pod kontrolą jakby nie patrzeć rozbudowanego OS-u, użytkownik otrzyma możliwość pobierania aplikacji z repozytorium Samsung Apps. To naprawdę istotne, szczególnie jeśli kupując gadżet, chcielibyśmy mieć pewność tego, że producent nie zabroni nam wykorzystywać do jego działania programów konkurencji. Rozwiązania firm trzecich bardzo często radzą sobie z niektórymi zadaniami lepiej niż oprogramowanie samych twórców.

Tyle, jeśli chodzi o dostępne na dziś informacje. Na resztę musimy zaczekać do czasu otwarcia IFA 2017.

Źródło: TheVerge, AndroidCentral

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...