You are here
GG w liczbach — podsumujmy ostatni rok działalności artykuły News 

GG w liczbach — podsumujmy ostatni rok działalności

Nieco ponad rok temu GG zostało przejęte przez firmę England.pl. Co ciekawe, przejęcie to zbiegło się w czasie z 18. urodzinami marki. Po przeszło 12 miesiącach prac nad nowym wizerunkiem komunikatora właściciel udostępnia kilka interesujących liczb i faktów związanych z usługą.

GG
fot. England.pl

Może dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale Gadu-Gadu, a w zasadzie GG, żyje i ma się świetnie. Jasne, produkt-usługa nie może pochwalić się zaangażowaniem użytkowników na poziomie tego sprzed lat, ale nie da się nie zauważyć, że pod sterami England.pl liczby wyglądają… dobrze. Mało tego, obecny właściciel praw do marki wykazał się nie lada odwagą, komentując otwarcie problemy związane z bezpieczeństwem osób nieletnich. To się chwali.

GG z milionem aktywnych użytkowników

Z danych udostępnionych przez usługodawcę dowiadujemy się, że wśród miliona aktywnych użytkowników aż 55,55 proc. stanowią mężczyźni. Najliczniejszą grupę wiekową zajmują osoby liczące sobie 16–25 lat (51,62 proc.). Co ciekawe, użytkownicy z wieku od 36 do 45 lat wypełniają ponad 18 proc. grupy userów. Internauci wykorzystujący komunikator przesyłają średnio 626 milionów wiadomości miesięcznie, przy czym mówimy tutaj nie tylko o tekście, ale również grafikach czy GIF-ach.

GG
fot. England.pl

Zgoda, nie są to nieprzyzwoicie imponujące wyniki, ale trzeba przyznać England.pl to, że podmiot stara się wycisnąć na GG jak najwięcej. Dla przykładu, na prośbę użytkowników została otwarta nowa platforma zakupowa shop.gg.pl, za pośrednictwem której kupicie na przykład kubki, torby czy parasole sygnowane logo GG. Niby głupota, ale sam z chęcią sprawiłbym sobie akcesorium z charakterystycznym słoneczkiem.

Popełniamy błędy i się na nich uczymy

Trzeba przyznać, że firma nie chowa głowy w piasek i potrafi spojrzeć w oczy problemom. Z uwagi na nasilające się informacje o działalności pedofili komunikujących się za pośrednictwem GG ze swoimi ofiarami, usługodawca wdrożył nowe zabezpieczenia, a także udoskonalił istniejące już mechanizmy „obronne”. To, jak łatwo zgadnąć może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo nieletnich. GG zmieniło również minimalny wiek użytkowników, który ustalono na 16 lat, ale to nie wszystko. Zapowiedziano również kampanie informacyjno-uświadamiające we wspomnianym zakresie. Brawo!

Czy GG zagrozi Messengerowi i WhatsApp? Nikt w zarządzie England.pl Sp. z o.o. nie ma takich ambicji. GG będzie szło własną drogą. Jak jednak pokazują losy różnych marek i produktów, każdy scenariusz jest możliwy. — czytamy w informacji prasowej

Trzeba przyznać, że GG „umie w żarty”, ale kto wie…

Źródło: GG

Related posts

Leave a Comment