You are here
Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości Aplikacje artykuły mobile News 

Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości

Messenger od Facebooka to kawał świetnego komunikatora, ale skłamałbym, pisząc, że produkt nie posiada braków. Posiada, choć niektóre z nich widoczne są dopiero w konkretnych sytuacjach, na przykład w rozmowach grupowych. Zuckerberg stara się łatać braki i co chwilę wprowadza do usługi nowości. Nie inaczej jest dzisiaj…

Messenger
fot. Venture Beat

Korzystacie z rozmów grupowych w Messengerze? Ja tak i często denerwuję się na bałagan w nich się pojawiający. Ożywione dyskusje, w których odpowiedzi na zadane wcześniej pytania pojawiają się nagle w środku, zdawałoby się innej już dyskusji, potrafią zmylić rozmówców. W zasadzie podobnie wygląda kwestia indywidualnego wątku, w którym rozmówca postanawia odpowiedzieć na pytanie zadane dwie godziny wcześniej.

To realne bolączki Messengera, z którymi Zuckerberg postanowić się rozprawić i wygląda na to, że zrobi to skutecznie.

Messenger z opcją cytowania wiadomości

Ja to kupuję, poważnie. Serwis Venture Beat poinformował o tym, że Messenger wzbogaci się o możliwość cytowania wiadomości w środku wątku. 

Zasada działania jest niezwykle prosta. Wybieramy interesujący nas komunikat, przytrzymujemy dłużej dymek z wiadomością i wybieramy opcję bezpośredniej odpowiedzi. Dzięki temu w dyskusji w komunikatorze tuż nad naszą odpowiedzią pojawi się cytat o nieco mniejszym kroju niż reszta konwersacji. Proste, ale genialne, prawda?

Zdawałoby się, że tak niepozorna nowość nie wpłynie znacząco na wygodę z użytkowania komunikatora. Nic bardziej mylnego. Użytkownicy, dla których wieloosobowe wątki są chlebem powszechnym, będą wprost zachwycone nowością. Mowa tu szczególnie o osobach, które sprawdzają konwersacje rzadziej od innych. Kiedy rozmowa toczy się już innym torem, ciężko odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie. Opcja cytatu powinna to mocno ułatwić.

Z aplikacji Messenger możecie korzystać na iPhone’ach i smartfonach z Androidem dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Venture Beat

Related posts

Leave a Comment