Messenger

Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości

Messenger od Facebooka to kawał świetnego komunikatora, ale skłamałbym, pisząc, że produkt nie posiada braków. Posiada, choć niektóre z nich widoczne są dopiero w konkretnych sytuacjach, na przykład w rozmowach grupowych. Zuckerberg stara się łatać braki i co chwilę wprowadza do usługi nowości. Nie inaczej jest dzisiaj…

Messenger
fot. Venture Beat

Korzystacie z rozmów grupowych w Messengerze? Ja tak i często denerwuję się na bałagan w nich się pojawiający. Ożywione dyskusje, w których odpowiedzi na zadane wcześniej pytania pojawiają się nagle w środku, zdawałoby się innej już dyskusji, potrafią zmylić rozmówców. W zasadzie podobnie wygląda kwestia indywidualnego wątku, w którym rozmówca postanawia odpowiedzieć na pytanie zadane dwie godziny wcześniej.

To realne bolączki Messengera, z którymi Zuckerberg postanowić się rozprawić i wygląda na to, że zrobi to skutecznie.

Messenger z opcją cytowania wiadomości

Ja to kupuję, poważnie. Serwis Venture Beat poinformował o tym, że Messenger wzbogaci się o możliwość cytowania wiadomości w środku wątku. 

Zasada działania jest niezwykle prosta. Wybieramy interesujący nas komunikat, przytrzymujemy dłużej dymek z wiadomością i wybieramy opcję bezpośredniej odpowiedzi. Dzięki temu w dyskusji w komunikatorze tuż nad naszą odpowiedzią pojawi się cytat o nieco mniejszym kroju niż reszta konwersacji. Proste, ale genialne, prawda?

Zdawałoby się, że tak niepozorna nowość nie wpłynie znacząco na wygodę z użytkowania komunikatora. Nic bardziej mylnego. Użytkownicy, dla których wieloosobowe wątki są chlebem powszechnym, będą wprost zachwycone nowością. Mowa tu szczególnie o osobach, które sprawdzają konwersacje rzadziej od innych. Kiedy rozmowa toczy się już innym torem, ciężko odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie. Opcja cytatu powinna to mocno ułatwić.

Z aplikacji Messenger możecie korzystać na iPhone’ach i smartfonach z Androidem dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Venture Beat

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...