Giełda elektroniki oraz kultury lat 80/90

Guma Turbo, wafle Kukuruku, walkman i spędzanie czasu na trzepaku lub w domu z kumplami przy konsoli. Pamiętacie to? Któż z nas nie chciałby cofnąć się do lat dzieciństwa. Ulubione komiksy w kiosku, oczekiwanie co miesiąc na nowy numer czasopisma o grach…

Z sentymentem powracam do lat dzieciństwa i łapię się na tym, że nie potrafię pozbyć się z domu rzeczy, które sprawiały mi radość jako dzieciakowi. Półki w szafkach uginają się pod ciężarem Top Secretów i komiksów, a pod biurkiem wciąż spoczywają 8 i 16-bitowe konsole i komputery. I choć nie ma już drzew i trzepaków, po których chodziłam, to pamięć słodkich dni dzieciństwa pozostała. Dziś dzieciństwo wygląda inaczej – dzieci wolą spędzać czas w domach, z nosami wbitymi w urządzenia mobilne, a na konsoli lub komputerze grają samotnie. Trzepaki i drzewa odeszły do lamusa.

Tekst nie będzie jednak traktował o tym, że kiedyś dzieciństwo było lepsze. Będzie za to o tym, że znalazły się osoby, które, podobnie jak autorka artykułu, tęsknią za latami 80. i 90. W związku z tym postanowiły one przywrócić magię minionych lat. Drogi czytelniku, masz szansę trafić do miejsca, w którym porozmawiasz z innymi o dawnych czasach, a  nawet naprawisz stary sprzęt. Mikrokomputery, winyle, telewizory i monitory z epoki, radia tranzystorowe oraz lampowe, konsole, gry telewizyjne, kartridże, magnetowidy, kasety VHS, komiksy, książki, plakaty, płyty, kasety i o wiele więcej w jednym miejscu – tak, to jest możliwe!

W każdą trzecią niedzielę miesiąca, od godziny 9:00 w budynku gdańskiego Domu Technika NOT czekają na Ciebie wystawcy i inni zapaleńcy, którzy tak, jak Ty, mają sentyment do minionych czasów. Pomyśl, na Giełdzie elektroniki oraz kultury lat 80/90 kupisz tylko interesujące Cię rzeczy. Bez zbędnych gratów. Nie wiem jak Ty, ale ja na pewno zawitam do Gdańska.

Wydarzenie:

Co: Giełda elektroniki oraz kultury lat 80/90,

Gdzie: Dom Technika NOT, ul. Rajska 6, Gdańsk,

Kiedy: 18.09, 16.10, 20.11.2016 roku, w godz. 9:00 – 17:00,

Za ile: 10 zł.

Kontakt z organizatorem: Sebastian@gielda80-90.pl

 

_____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...