GooglePPPPxxMiniOrazSlide

Gift Cards Google Play niebawem w Polsce. Jest szansa na zmniejszenie skali piractwa?

Karty upominkowe do sklepu z mobilnymi aplikacjami na platformę Android cieszą się na zachodzie sporą popularnością. W końcu nie każdy ma ochotę podawać dane swojej karty kredytowej, aby skorzystać z płatnych programów w Google Play. Niestety, „Gift Cards” dotychczas były niedostępne dla Polski. Jednak w najbliższym czasie ten stan rzeczy ma ulec zmianie…

GooglePPPPxxMiniOrazSlide

Pojawienie się nowej metody płatności, bo za taką uznajemy karty podarunkowe, może wpłynąć pozytywnie na zmniejszenie skali piractwa. Spora grupa osób decyduje się na nielegalne pobieranie aplikacji z niezaufanych źródeł z powodu strachu. Tak, strachu przed podaniem danych swojej karty kredytowej, a tylko taka ma szanse „przejść” w Google Play”. Wspomnianym użytkownikom znacznie wygodniej jest uzyskać grę z szemranego forum niż za pomocą oficjalnej metody.

0001

Google najwyraźniej zauważył problem i postanowił udostępnić Polakom opcję „Gift Cards”. Co prawda, nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie rozwiązanie trafi do naszego pięknego kraju, lecz gigant z Mountain View poczynił już pewne kroki, jak stworzenie regulaminu oraz adnotacja „wkrótce” na liście krajów obsługujących karty upominkowe.

Czy bylibyście zainteresowani nabyciem wspomnianych kart?

Źródła:  1, 2.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...