Gigantyczny Sony Xperia Z Ultra

Sony pokazało nam nowego smartfona, a właściwie Phablet. Rozmiary urządzenia są, powiedzmy szczerze – imponujące. Prawie 19 cm wysokości oraz 9.22 cm szerokości to naprawdę sporo, jeśli jednak zauważymy 6.4 calowy ekran, wszystko staje się jasne. Nie dało się umieścić wyświetlacza w mniejszym produkcie. Na szczęście ogromne rozmiary rekompensuje niska grubość, wynosząca zaledwie 6.5 mm.

Ultraaa750x300

Obudowa urządzenia zgodnie z zapowiedziami producenta będzie wykonana z hartowanego szkła i poliwęglanu. Urządzenie posiada certyfikaty IP55 i IP58, co jest równoznaczne z Całkowitą  wodoszczelnością.

6.4 calowy ekran został wykonany w technologii TFT z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Sony stosując specjalny panel dotykowy zrobiło ukłon w stronę osób lubujących się w rysikach.

Sercem urządzenia jest Qualcomm Snapdragon 800, wykorzystujący rdzenie Krait 400. Najprawdopodobniej będą one pracować z częstotliwością 2.2 GHz. Układ graficzny to wydajny Adreno 330.

Aparat zastosowany w urządzeniu nie zachwyca, przynajmniej teoretycznie. Zdjęcia będą wykonywane w maksymalnej rozdzielczości 8 megapikseli, podczas gdy Xperia Z pozwalała na 13 megapikselowe ujęcia.

Niestety nie wiemy kiedy phablet pojawi się na pułkach sklepowych. Tymczasem zachęcamy do kupna smartfonu Xperia Z.

One Comment

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...