Gigantyczny Sony Xperia Z Ultra

Sony pokazało nam nowego smartfona, a właściwie Phablet. Rozmiary urządzenia są, powiedzmy szczerze – imponujące. Prawie 19 cm wysokości oraz 9.22 cm szerokości to naprawdę sporo, jeśli jednak zauważymy 6.4 calowy ekran, wszystko staje się jasne. Nie dało się umieścić wyświetlacza w mniejszym produkcie. Na szczęście ogromne rozmiary rekompensuje niska grubość, wynosząca zaledwie 6.5 mm.

Ultraaa750x300

Obudowa urządzenia zgodnie z zapowiedziami producenta będzie wykonana z hartowanego szkła i poliwęglanu. Urządzenie posiada certyfikaty IP55 i IP58, co jest równoznaczne z Całkowitą  wodoszczelnością.

6.4 calowy ekran został wykonany w technologii TFT z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Sony stosując specjalny panel dotykowy zrobiło ukłon w stronę osób lubujących się w rysikach.

Sercem urządzenia jest Qualcomm Snapdragon 800, wykorzystujący rdzenie Krait 400. Najprawdopodobniej będą one pracować z częstotliwością 2.2 GHz. Układ graficzny to wydajny Adreno 330.

Aparat zastosowany w urządzeniu nie zachwyca, przynajmniej teoretycznie. Zdjęcia będą wykonywane w maksymalnej rozdzielczości 8 megapikseli, podczas gdy Xperia Z pozwalała na 13 megapikselowe ujęcia.

Niestety nie wiemy kiedy phablet pojawi się na pułkach sklepowych. Tymczasem zachęcamy do kupna smartfonu Xperia Z.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...