Problemy prawne z Edycją Rozszerzoną Baldur’s Gate

Jeśli byliście zainteresowani zakupem Baldur’s Gate, w Edycji Rozszerzonej mamy dla wasz przykrą wiadomość. Nieoczekiwanie, studio Beamdog oraz Overhaul Games zmuszone było wstrzymać sprzedaż gry. Jakby tego było mało, przerwano również prace nad androidową wersją pierwszej części i odświeżoną wersją sequela.

Baldur Gate: Edycja Rozszerzona została wycofana z cyfrowego sklepu studia Beamdog i AppStore’a. Na okoliczność, tą szef firmy – Trent Oster – wydał stosowne oświadczenie, z którego możemy dowiedzieć się następujących rzeczy:

Niedawno usunęliśmy Baldur’s Gate: Edycję Rozszerzoną ze sprzedaży w sklepie Beamdog i z AppStore’a. Podjęliśmy ten krok na prośbę naszego wydawniczego partnera próbując rozwiązać wiele prawnych problemów. Niestety do czasu, aż nie zostaną one wyeliminowane, nie możemy wydać najnowszego patcha do gry ani wersji na Androida. Nie możemy również udostępnić Baldur’s Gate II: Edycji Rozszerzonej. Głęboko przepraszam za to fanów serii i zapewniam, że pracujemy, by szybko rozwiązać tę sytuację.

W związku z zaistniałą sytuacją, mamy dla was dwie wiadomości – jedną dobrą, a drugą złą. Zacznijmy najpierw od, tej dobrej. Wszyscy Ci, którzy już zdążyli zakupić grę, mogą ją swobodnie ściągnąć i cieszyć się rozgrywką. Natomiast osoby, które dopiero chciałby nabyć Baldur’s Gate EE nabyć muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kwestia, kiedy dokładnie kłopoty prawne zostaną wyeliminowane pozostaje nierozstrzygnięta.

Wspomniane wyżej problemy uniemożliwiają nie tylko sprzedaż pierwszej części Baldur’sów, ale i wydanie kolejnej łatki oraz wersji gry przeznaczonej na tablety, działające pod kontrolą Androida. Na wersję rozszerzoną poczekać musi również Baldur’s Gate 2, który miał mieć swoją premierę latem.

http://www.youtube.com/watch?v=GEqI6Rh_8lE

Miejmy nadzieję, że cała sytuacja zakończy się szybko i dobrze!

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...