You are here
Głośnik bluetooth Xqisit xqB20 – idealny nie tylko na piknik testy 

Głośnik bluetooth Xqisit xqB20 – idealny nie tylko na piknik

Wspólne wypady za miasto ze znajomymi są rzeczą przyjemną. Niezależnie od tego, czy jest to piknik, czy leniuchowanie na piaszczystej plaży, zawsze chętnie zabieramy ze sobą smartfony, aby między innymi odtwarzać na nich muzykę. Niestety, jakość jak i głośność dźwięków wydobywających się z wbudowanych głośników jest raczej mizerna. Warto więc wyposażyć się w dodatkowe akcesorium od Xqisit – xqB20.

GlosnikSlide750x300

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dotarł wspomniany produkt. Będąc ciekaw tego co oferuje głośnik kieszonkowy od Xqisit od razu zabrałem się za testy i wiecie co? Nie uważam tego czasu za stracony, czego nie mogę powiedzieć o wielu innych recenzowanych produktach.

Zestaw

Pudełko z zewnątrz wygląda na standardowe, lecz już sama próba rozpakowania głośnika mnie zaskoczyła. Otóż, opakowanie jest zamykane na magnes – niecodzienne rozwiązanie, a jego wygodę doceniłem dopiero podczas transportu i wielokrotnego otwierania. Sam głośnik jest bardzo dobrze zabezpieczony. W pudełku otoczono go twardym tworzywem przypominającym piankę. Dzięki czemu nawet upadek nie powinien go uszkodzić.

IMG 20140601 093725

Wygląd

Cała konstrukcja sprawia wrażenie wytrzymałej, a spasowanie elementów możemy uznać za więcej niż poprawne. Na samej górze znajduje się czarna, lakierowana maskownica, otoczona połyskującym krążkiem.

 Na bokach pokrytych czarnym gumowanym tworzywem, zapobiegającym wyślizgnięciom znajdziemy: diodę informującą o stanie naładowania, przełącznik (line in, off, bluetooth), gniazdo wychodzące jack 3.5 oraz kabel z wtyczką jack 3.5, będący wejściem audio dla urządzenia.

Na spodzie głośnika poza naklejką z podstawowymi informacjami o produkcie znajdziemy gumowaną wstawkę antypoślizgową.

IMG 20140606 121752IMG 20140606 121834

Specyfikacja techniczna

  • 4.5W HD – moc
  • Pasmo przenoszenia: 150Hz – 16k Hz
  • Bateria LI-ion 500mAh
  • Czas ładowania 2 godziny
  • Gniazdo słuchawkowe 3.5mm
  • Bluetooth 3.0 A2DP

Wrażenia

O ile przewidywany czas ładowania podany przez producenta jest zbliżony do moich pomiarów, o tyle czas pracy urządzenia na baterii pozytywnie mnie zaskoczył. Według instrukcji możemy odtwarzać muzykę nieprzerwanie, nawet przez 3 godziny. Nawet przy głośności na poziomie 90 procent potencjometru osobiście urządzenie służyło mi o godzinę dłużej. W przypadku ustawiania 30-60 procent wynik był jeszcze większym zaskoczeniem (~6h). To całkiem sporo, lecz w razie problemów zawsze można skorzystać z popularnych dziś PowerBanków.

GłosnikMINI333x166

Sam dźwięk wydobywający się z głośnika przyjąłem ciepło. Patrząc na rozmiary oraz cenę urządzenia nie spodziewałem się, że muzykę płynąca z xqB20 uznam za przyjemną dla ucha. Owszem, przy największym poziomie głośności nie jest już tak wesoło, jednak nikt nie każe nam korzystać z 100% potencjometru.

Testy odbywały się częściowo w „plenerze” i tutaj również pozytyw. Nawet będąc kilka metrów od głośnika, bez problemu można cieszyć ucho ulubionymi utworami. Nie jest to wyłącznie moje zdanie. Towarzysze weekendowego wypoczynku  mają podobny punkt widzenia.

Warto?

Jeśli lubicie spędzać czas ze znajomymi na świeżym powietrzu i chcecie się cieszyć muzyką, zdecydowanie możemy polecić opisywany głośnik. Cena również wydaje się atrakcyjna, gdyż urządzenie możemy nabyć w kwocie od 100 do 140 zł. Konkurencyjne produkty zazwyczaj są droższe i niekonieczne lepsze.

Related posts

Leave a Comment