Gloswksa

Gmail 5.0 z obsługą kont firm trzecich już dostępny – czy zastąpi nieco zapomnianą aplikacje poczta?

W Google Play wylądowała właśnie aktualizacja klienta pocztowego od Google, czyli Gmail’a. Jak nie trudno się domyślić – interfejs został przeprojektowany w celu uzyskania zgodności z Material Design. Czy poza zmianami wizualnymi aplikacja doczekała się istotnych zmian? Tak jednej…

 Gloswksa

Zostawmy na chwilę sam wygląd, jakby nie patrzeć przyjemnej dla oka aplikacji. Użytkowników z pewnością bardziej zainteresuje fakt multiprofilowości klienta. Od teraz do Gmail’a z powodzeniem możemy podpiąć inne konta pocztowe takie jak Yahoo, Outlook, czy inne obsługujące protokoły POP oraz IMAP. Co ciekawe program wspiera również Exchange, co z kolei pozwoli na synchronizacje kontaktów i kalendarzy od Microsoftu. Oczywiście do działania ostatniej opcji konieczne jest posiadanie aktualnych  bibliotek, które pobierzecie z tego adresu.

Screenshot 2014-11-02-07-53-25

Znana z „czystego”, choć nie tylko Androida, aplikacja Poczta – będąca podstawowym klientem elektronicznej korespondencji, w ostatnim czasie została pozostawiona sama sobie (bez aktualizacji). Teraz już wiemy dlaczego. Otóż Google zamierza przekonać userów do korzystania z aplikacji Gmail, nawet w przypadku posiadania kilku kont. Czy to dobrze? Dla mnie tak, gdyż cenię sobie porządek i spójność  moich urządzeń.

Screenshot 2014-11-01-19-14-24

Co prawda, na co dzień korzystam z niedawno zaprezentowanego, dostępnego na zaproszenia, innego produktu Google, czyli InBox by Gmail, lecz tytułowa aplikacja zastąpi mi inne programy pocztowe i z pewnością będę korzystał z niej regularnie.

http://www.youtube.com/watch?v=i_UfyrMTx0c

Oprawa graficzna, jak i sposób nawigacji został przystosowany do Material  Design. Począwszy od odświeżonej ikony, która idealnie wpisuje się w stylistykę Androida Lollipop, na „pływającym” przycisku nowej wiadomości kończąc. Widać, że tym razem projektanci nie skupili się na ilości informacji, a na podaniu jej w jak najprzyjemniejszy dla użytkownika sposób. Trzeba przyznać,  że im się to udało – jest „miodnie”, jak mawiali kiedyś fanatycy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka.

Screenshot 2014-11-01-19-13-37

Update Gmail’a w kolejnych dniach powinien stopniowo pojawiać się u kolejnych osób, lecz jeśli cierpliwość nie jest ważą mocną stroną lub zwyczajnie jesteście ciekawi nowości zaimplementowanych w aplikacji – możecie ją pobrać z APKMirror.

Gorąco zachęcam do wypróbowania Gmail’a w wydaniu Material Desing z obsługą zewnętrznych kont pocztowych – warto.

Źródło: DroidLife, AndroidPolice, apkmirror.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...