Co-presense-0

Google Copresense – nowy system wymiany plików pomiędzy urządzeniami zapowiada się niezwykle ciekawie

Gigant z Mountain View stale poszerza portfolio swoich usług, dodając do ekosystemu coraz to nowsze rozwiązania. Niektóre z nich zostają zapomniane, inne zaś aspirują do miana standardu. Jak będzie z Google Copresense?

Co-presense-0

Na początek warto zaznaczyć, że informacje dotyczące wspomnianej usługi są jeszcze nieoficjalne. Według zachodnich serwisów, Copresense już od pewnego czasu pojawia się w dokumentacji Google, a co za tym idzie, możemy być niemal pewni, że oficjalna premiera nowego systemu wymiany plików zbliża się wielkimi krokami.

Czym jest Copresense?

Usługa ma pozwolić na szybką wymianę danych pomiędzy urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida lub iOS, czyli mówimy tutaj o rozwiązaniu multiplatformowym. Co ciekawe chcąc korzystać ze wspomnianej usługi użytkownik nie będzie zmuszony do zakładania konta Google. Czyżby amerykański koncern otwierał się na innych? Możliwe, choć nie do końca, gdyż na chwilę obecną nie ma informacji co do tego, czy Copresense będzie dostępny dla userów Windows Phone.

Google-Copresense-03

Rozwiązanie w głównej mierze będzie opierało się o WiFi, Bluetooth oraz dane lokalizacji i pozwoli na dzielenie się: zdjęciami, wideo, muzyką czy nawet trasą do nawigacji. Copresense zagości we wszystkich aplikacjach giganta z Mountain View, choć jak nie trudno się domyślić deweloperzy w stosunkowo krótkim czasie powinni zaimplementować rozwiązanie w swoich produktach.

Niestety, nie wiadomo do końca, w jakie jeszcze funkcjonalności projektanci z Google zamierzają wyposażyć opisywany system przesyłania plików. Całkiem prawdopodobne, że umożliwią oni nawet pełną synchronizację pomiędzy urządzeniami, zaś sam Copresense stanie się jednym z ważniejszych standardów.

Na tym na chwilę obecną kończą się informacje dotyczące usługi, a co za tym idzie pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko Google w tej sprawie.

Źródła: Nextpowerup, Phonearena.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...