You are here
God of War 2 powstaje, ale długo na niego poczekamy Gry konsole 

God of War 2 powstaje, ale długo na niego poczekamy

O tym, że jedną z najważniejszych tegorocznych premier na konsolę PlayStation 4 okazał się God of War, nikogo przekonywać nie trzeba. To jedna z tych produkcji, które po prostu trzeba ograć samodzielnie, by odkryć jej wszystkie zalety. Tymczasem God of War 2 zaczyna powoli powstawać, a przynajmniej wiele na to wskazuje.

God of War 2 powstaje

Santa Monica Studio miało swoje wzloty i upadki. Do tych pierwszych z całą pewnością możemy zaliczyć ich tegoroczny hit. Za to do drugiej kategorii z całą pewnością dobrze pasuje The Order: 1886, które pojawiło się niedługo po premierze konsoli Sony i stworzona we współpracy z Ready at Dawn. Produkcji zarzucano liniowość i to, że jej przejście zajmowało tragicznie mało czasu. Chwalono za to grafikę i klimat, choć to nie wystarczyło do tego, by zapewnić ogromny sukces. Studio odkupiło wszystkie swoje winy, a teraz zabiera się do dalszej pracy.

God of War 2

Na stronie studia pojawiła się właśnie informacja, że poszukiwany jest nowy pracownik. Nic w tym dziwnego, bo przecież firma dalej się rozwija, ludzie odchodzą i przychodzą nowi. Niby nic nadzwyczajnego, ale w tym małym ogłoszeniu pojawił się interesujący fragment. Santa Monica Studio szuka człowieka z doświadczeniem, który pomoże im w tworzeniu postaci, a w tym postaci bogów. To dość jasno informuje o tym, że God of War 2 powstaje. Wprawdzie wszyscy podejrzewali taki obrót sprawy, ale zawsze miło dostać takie potwierdzenie. I choć nie zostało nic powiedziane wprost, wniosku nasuwają się same.

Nowy członek zespołu pomoże w rozwijaniu projektu, który jeszcze uznawany jest za tajemnicę, choć wszyscy chyba wiemy, co mają na myśli. Szanse na to, że firma pracuje obecnie nad DLC są niewielkie, bo w wywiadach twórcy mówili o tym, że God of War jest zamkniętą historią. Trudno się z nimi nie zgodzić, bo przedstawiona tam fabuła, choć daje możliwość kontynuacji, nie wymaga wprowadzania kolejnych dodatków. Zresztą seria nie jest znana z tego, że do pełnoprawnych tytułów dodawane są dodatki. Chyba, że pod uwagę bierzemy wersję na PlayStation Portable.

Kiedy pojawi się God of War 2?

Santa Monica Studio tworząc tegoroczną odsłonę God of War, odwaliło kawał świetnej roboty. I choć tytuł jest niesamowicie wciągający oraz ma olśniewającą oprawę graficzną, to ma także kilka wad. Jedną z nich jest lekka powtarzalność przeciwników, którzy atakują Kratosa oraz jego syna. Po jakimś czasie gracz odczuwa lekkie znużenie, szczególnie, że dotyczy to także bossów. W tej odsłonie brakowało odrobinę walk, które wciskały w fotel. W God of War III te były niemal co chwila, a dziś zostały one lekko zmarginalizowane.

W God of War inaczej rozłożono akcenty i poprowadzono fabułę, ale zdaje się, że twórcy są świadomi wyżej wymienionych problemów. W ofertach pracy możemy znaleźć także informację, że firma poszukuje doświadczonego scenarzysty i pisarza, a to oznacza konkretne zmiany. Mitologia nordycka ma jeszcze wiele do zaoferowania, ale być może twórcy chcą przenieść kolejną odsłonę w inne rejony świata. Niestety, ale na God of War 2 przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że gra wyjdzie już na PlayStation 5. Konsola może pojawić się w 2020 roku, więc wszystko by się zgadzało.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Santa Monica Studio

Related posts

Leave a Comment