You are here
Gogle Samsung Gear VR – już w sprzedaży Sprzęt 

Gogle Samsung Gear VR – już w sprzedaży

Dziś wielki dzień dla miłośników wirtualnej rzeczywistości – w ofercie Samsunga pojawiły się długo wyczekiwane gogle Gear VR. Czy gadżet wyceniony na niemal 200 dolarów spełni oczekiwania konsumentów?

2014-12-08-image-7

Ze szczegółami technicznymi urządzenia możecie zapoznać się w naszym poprzednim wpisie. Teraz skupmy się na zawartości zestawu oraz ograniczonych możliwościach Gear VR. W specjalnej walizce, oprócz samego gadżetu znajdziemy kartę pamięci microSD o pojemności 16GB, ściereczkę czyszczącą, dodatkowy panel oraz adapter SD. Czy to dużo? Patrząc na relatywnie niską cenę, liczbę gratisowych akcesoriów możemy uznać za przyzwoitą.

2014-12-08-image-6

Niestety plus, jakim niewątpliwe jest niski koszt zakupu gogli traci na znaczeniu po zapoznaniu się z instrukcją, z której to dowiadujemy się, że okulary do działania wymagają phabletu. Co gorsza, nie byle jakiego tabletu, ale samego Samsunga Galaxy Note, który do najtańszych nie należy. Brak kompatybilności z innymi urządzeniami odstraszy zapewne sporą część osób, wstępnie zdecydowanych na zakup.

Jeśli jednak jesteście szczęśliwymi posiadaczami czwartego z kolei Note’a i nie szkoda wam 199$ na zabawkę, która funkcjonalnością nie może równać się z konkurencją w postaci Oculus Rift, propozycja południowokoreańskiego producenta prezentuje się nad wyraz ciekawie.

Źródła: Techspot, Techcrunch.

 

 

Related posts

Leave a Comment