wotblitz4

World of Tanks: Blitz teraz na Androidzie!

W tytuł pogramy zarówno na telefonie komórkowym, jak i na tablecie. Mobilna gra MMO została wydana w modelu free-to-play i niesamowicie wciąga.

wotblitz4

Fani gier sieciowych na PC z pewnością mają powód do radości. World of Tanks: Blitz to gra, w której możemy zasiąść za sterami historycznych czołgów. Doczekała się już swojej wersji na urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem. Od czerwca  —  według danych dostarczonych przez białoruskiego dewelopera Wargaming  —  użytkownicy pobrali ją już ponad 10 milionów razy. Statystyczny czas przebywania w tym wirtualnym świecie wynosi godzinę dziennie, a średnia wysokość noty w App Store to 4,5 na 5 punktów. Wargaming dołożył wszelkich starań, by tytuł zyskał również aprobatę zwolenników zielonego robota.

Aktualizacja tytułu do wersji 1.5 powoduje, że z gry korzystać mogą posiadacze urządzeń działających na Androidzie. Istnieje również możliwość rywalizacji międzyplatformowej. Oznacza to, że zarówno Applowcy, jak i Androidowcy mogą równocześnie uczestniczyć w rozgrywce.

wotblitz3

Dyrektor operacji globalnych, Andrey Ryabovol, tak opisuje politykę dewelopera:

Premiera World of Tanks Blitz na Androida to ważny krok w działalności naszej firmy. Kontynuujemy dostarczanie wysokiej jakości gier dla segmentu mobilnego (…). Od premiery wersji na iOS, ciężko pracowaliśmy nad edycją androidową bazując na opiniach graczy. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się zapewnić unikatową funkcjonalność, jaką jest wspólne granie miłośnikom czołgów pomiędzy obiema platformami.

wotblitz2

W World of Tanks: Blitz przetestować możemy 4 klasy pojazdów, których gra oferuje ponad 100. Znajdziemy zatem czołgi lekkie, średnie oraz ciężkie, a także niszczyciele czołgów z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Związku Radzieckiego. Walki toczyć możemy na 10 różnych arenach. W porównaniu z wersją pecetową gra oferuje nieco mniej szczegółową grafikę, która mimo to nadal prezentuje się świetnie. Uproszczenie sterowania i lekka modyfikacja interfejsu oferują z kolei dobrą grywalność na urządzeniach przenośnych.

wotblitz1

Podobno istnieje możliwość skorzystania z Google Play do zapisania stanu gry w chmurze lub podania loginu bezpośrednio z wersji pecetowej. Oba rozwiązania zapewnią nam dostęp do konta w grze, jeśli zdecydujemy się na prowadzenie rozgrywki na innym urządzeniu.

Chętni do przetestowania tytułu mogą to zrobić już teraz. Jeśli jeszcze się wahacie, poniżej prezentujemy trailer gry w wersji na Androida:

http://www.youtube.com/watch?v=FJlLd_9ZJ2E

źródło: 1, 2, 3

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...