Android 7.1 zapowiedziany – co nowego?

Jednym z punktów wczorajszego eventu Google była premiera Androida 7.1, która została wpleciona w ogólną tematykę spotkania. Mimo skromnego przesłania, podsumowanie nowości nowej wersji zielonego robota jest stosunkowo łatwe.

Android 71 750x300

Zapowiedzi zmian w całym ekosystemie Google wprowadziły lekki zamęt. W teorii wszystko wydaje się proste, ale po zgłębieniu zagadnienia nie wszystko wydaje się takie oczywiste. Zasadniczo chodzi o to, czy ficzery będą exclusive’ami dla Pixeli z Androidem 7.1, czy trafią również do innych smartfonów korzystających z platformy.

Cóż, zdania są podzielone, więc przyjmijmy, że większość nowości to część Androida w wersji 7.1 – podsumujmy je.

Google Assistant

To połączenie dotychczasowego Google Now oraz Siri. Przedsmaku rozwiązania mogliśmy zakosztować w komunikatorze Google Allo i przyznam, że tam asystent działał naprawdę dobrze.

GA okazuje się potężną platformą, która trafi do wielu urządzeń. W założeniach usługa wspierać ma naturalną konwersację pomiędzy użytkownikiem a sprzętem tudzież systemem. Choć sam często „rozmawiam” z Google to wątpię, w to, że rozwiązanie przyjmie się u szarego Kowalskiego.

Aktualizacje w tle – bez zaprzątania głowy

Brzmi to zabawnie, zwłaszcza w świecie Androida, w którym proces aktualizacji jest jednym z najbardziej pożądanych. Mimo wszystko istnieją osoby, które nie oczekują pojawienia się updat’ów lub nie chcą w nich bezpośrednio uczestniczyć. Rozwiązaniem będą aktualizację w tle.

Zasada działania ma być prosta – urządzenie samo pobierze stosowną paczkę i zainstaluje, nie przerywając pracy. Po kolejnym (nawet przypadkowym) uruchomieniu sprzętu, proces uaktualnienia zostanie sfinalizowany.

Zdjęcia i filmy w Google Photos – pełna rozdzielczość bez limitów

Choć wspomniane udogodnienie jest powiązane z Androidem 7.1, to może okazać się, że dotyczy jedynie smartfonów z serii Google Pixel. Pozostaje mieć nadzieję na to, że stanie się inaczej.

Jeśli wszystko pójdzie po „naszej” myśli, użytkownicy otrzymają możliwość darmowego, nielimitowanego uploadu wideo w 4K. To robi wrażenie.

Łatwe przejście z iPhone’a i wsparcie 24h

Te nowości dotyczą Pixeli, ale kto wie – może Google uraczy nimi także pozostałych użytkowników Androida…

Pierwszy ficzer to uproszczone przesyłanie danych z innych smartfonów. Choć firma nie sprecyzowała, na czym polegać będzie nowa metoda, to możemy wnioskować, że zostanie tu wykorzystane połączenie kablowe.

Druga nowości to 24-godzinne wsparcie usera. Kiedy tylko ten napotka problem związany ze swoim urządzeniem, będzie mógł poprosić o pomoc konsultantów oddelegowanych do tego zadania.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...