Google Daydream View, czyli praktyczne wykorzystanie VR

Technologia VR, choć ciekawa, niespecjalnie mnie do siebie przekonuje. Choroby wieku dziecięcego wydają się nie do przeskoczenia na obecnym etapie. Czy Google Daydream View zmienią moje podejście?

Daydream View 750x300

Podczas wczorajszej konferencji gigant z Mountin View zaprezentował swoje nowości. Wśród nich znalazły się nowe smartfony z serii Pixel, które jako pierwsze obsłużą platformę Daydream VR. Co istotne – firma pokazała także pierwsze gogle dedykowane technologii wirtualnej rzeczywistości, współpracujące ze wspomnianymi telefonami.

Daydream View – wygoda, elegancja i pixeloza

Wczorajszy event pokazuje, w jakim kierunku zmierza gigant i trzeba przyznać, że jest to prawdziwa przyszłość inspirowana produkcjami SF. Wśród usług i urządzeń znalazł się również google, których wykonanie sprawie świetne wrażenie. Filcowa powłoka o przyjemnej fakturze w połączeniu z wysokiej jakości tworzywem sztucznym oraz materiałem zdają się strzałem w dziesiątkę. Twitter „ćwierka”, że Google tworząc okulary VR współpracował z projektantami mody i jestem skłonny w to uwierzyć.

Design na piąteczkę i to się chwali. Do ich obsługi niezbędne będzie dodatkowe akcesorium w postaci specjalnego pilota. Kontroler pozwoli na większą interakcję z otaczającym wirtualnym światem.

Niestety, nie wszystko złoto co się świeci, a co za tym idzie – w Daydream View również znajdziemy minusy. Najbardziej dotkliwym jest kiepska jakość obrazu. Zaraz, zaraz – przecież Pixel XL wyposażono w ekran QHD. Czyżby nie pozwalał on na sprawne wyświetlanie treści? Cóż, według pierwszych wrażeń recenzentów, nie.

Przyszłość, która jest blisko

Choć sam nie mogę przekonać się do technologi VR i AR to jednak muszę przyznać, że jest to jeden z  najprężniej rozwijających się rynków związanych z technologią użytkową. Istotne jest przy tym, że urządzenia typu gogle możemy rozpatrywać jako teraźniejszość, gdyż w sklepach znajdziemy już niejeden tego typu sprzęt. Niebawem do „półki” dołączy ten od Google.

Już w listopadzie fani rozwiązanie będą mogli zamówić przełomowe Daydream View. Cena? Skromna, wynosząca 79 dolarów.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...