Asystent Google

Asystent Google dostępny w polskim App Store!

Asystent Google

Lepiej późno niż wcale. Patrząc na to, jak w kwestii dostępności asystentki głosowej Siri traktuje polaków Apple, miło wiedzieć, że chociaż jeden z gigantów technologicznych zauważa nasz kraj. Kilka tygodni po polskiej premierze Google Assistant trafił w końcu na iPhone’y. Pytanie, czy warto go zainstalować?

Wczoraj wieczorem w repozytorium aplikacji dla iOS, Apple App Store pojawiła się aplikacja Asystent Google. Oznacza to, że od teraz użytkownicy iPhone’ów mogą pobierać program na swoje urządzenia bez kombinowania z ustawieniami regionu.

Asystent Google w App Store

Tytułowa aplikacja trafiła do polskich użytkowników dokładnie 15 stycznia, choć już wcześniej wielu userów mogło sprawdzić jej działanie w beta testach. Mimo że Google początkowo obiecało jednoczesną dostępność asystenta na wszystkich mobilnych platformach systemowych, GA pojawił się jedynie na Androidzie. Polacy nie mogli pobierać aplikacji z App Store. Istniało obejście tego ograniczenia, o którym was informowałem, jednak nie było to oficjalnie rozwiązanie. Teraz, każdy chętny użytkownik iPhone’a może zainstalować Asystenta Google, ale nie jestem pewny, czy warto powierzyć mu organizacje dnia codziennego.

Tytułowy twór będący dzieckiem Google’a jest szalenie inteligentny, dowcipny, sprytny, ale jednocześnie naiwny jak dziecko. Choć potrafi rozwiązać równanie matematyczne, włączyć latarkę czy sprawdzić wiek dyktatora Korei Północnej, pytania o kalendarz sprawiają mu problem. W zasadzie w kwestii agendy równie dobrze mógłbym prosić o poradę szaroburego kota spacerującego co rano pod moim oknem.

Oczywiście cieszę się z dostępności asystenta w naszej lokalizacji App Store, jednak na ten moment nie mogę mu zaufać. Traktuję go bardziej, jak ciekawostkę aniżeli skuteczne narzędzie wspomagające produktywność. Na tym etapie program jest jeszcze zbyt awaryjny i ograniczony. Niemniej, zachęcam was do pobrania Asystenta Google z App Store i wypróbowania jego, niekiedy zabawnych możliwości.

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...