You are here
Password Checkup sprawdzi, czy nikt nie ukradł twojego hasła Aplikacje artykuły mobile News 

Password Checkup sprawdzi, czy nikt nie ukradł twojego hasła

Password Checkup
Password Checkup

To jedna z tych wtyczek, które powinieneś obowiązkowo zainstalować w swojej przeglądarce Chrome. Password Checkup, analizując dostępne zbiory wycieków, sprawdzi, czy dane logowania przez ciebie wykorzystywane, nie zostały wcześniej upublicznione.

Trzeba przyznać, że tym razem Google wykonało kawał świetnej roboty. Programiści giganta z Mountain Viewstworzyli bowiem niewielkie narzędzie, które może w olbrzymim stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo danych użytkowników.

Password Checkup — sprawdź, czy jesteś bezpieczny

Niestety, w sieci bardzo często dochodzi do masowych wycieków danych logowania do przeróżnych usług internetowych. Wspomniane zbiory mogą posłużyć ceberprzestępcom do oszustw, kradzieży oraz innych przestępstw. Nikt nie może czuć się dziś bezpieczny… nikt, kto nie sprawdza regularnie, czy gdzieś w sieci nie pojawiły się jego dane. 

Możemy przeszukiwać wspomniane zbiory, ale w sieci co i rusz pojawiają się nowe. W tym miejscu pojawia się — Password Checkup, czyli niewielki dodatek do Chrome stworzony przez Google. Wtyczka dokona za użytkownika procesu weryfikacji i co ważne, będzie robić to cyklicznie.

Cały proces sprowadza się do instalacji rozszerzenia dostępnego pod tym adresem. Nie zauważyłem wzrostu obciążenia podzespołów mojego komputera, nawet najdrobniejszych, a co za tym idzie, mogą stwierdzić, iż nie wpłynie on na tym etapie na wydajność przeglądarki Chrome.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment