You are here
Smartfon zapyta, czy chcesz używać Chrome jako domyślnej wyszukiwarki artykuły News 

Smartfon zapyta, czy chcesz używać Chrome jako domyślnej wyszukiwarki

Zrobiło się ciekawie. Google poinformowało za pośrednictwem swojego bloga tym, że wkrótce użytkownicy smartfonów z Androidem zostaną zapytani przez swoje urządzenia o to, czy przeglądarka Chrome i wyszukiwarka Google mają być domyślnym wyborem. To skutki grzywny nałożonej na firmę przez Komisję Europejską.

Chrome
fot. Google

Google jest monopolistą i ciężko się z tym nie zgodzić. Koncern co jakiś czas boryka się z oskarżeniami o zbyt agresywne działania monopolistyczne, które godzą w dobro użytkowników i nie dają szans konkurenci. W ubiegłym roku gigant otrzymał z tego powodu karę, której wysokość przekraczała kwotę 4 miliardów dolarów. Teraz musi dostosować się do nowych wytycznych, o czym nie omieszkał poinformować użytkowników swoich usług.

Chrome nie będzie domyślną wyszukiwarką?

Google dostosowuje swoje oprogramowanie do możliwości wyboru domyślnej przeglądarki, choć sprawa nie dotyczy tylko tej konkretne aplikacji. W grę wchodzą również inne programu preinstalowane na smartfonach z Androidem przez ich producentów.

Firma udostępni użytkownikom możliwość zmiany domyślnej aplikacji, w tym konkretnym przypadku — przeglądarki Chrome. Dodatkowo poinformuje o takowej możliwości, tak aby klient był jej świadomy. Nie ma jednak pewności co do tego, czy nowe rozwiązanie pojawi się wyłącznie na nowych urządzeniach, czy Google zdecyduje się uaktualnić zasady także dla obecnych userów.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment