Google Chrome przestanie wspierać starsze systemy operacyjne

Wygląda na to, że nadeszły nienajlepsze czasy dla użytkowników starszych systemów operacyjnych. Google Chrome będzie wspierał Windowsa XP, Vistę i starsze wersje Mac OS X tylko do kwietnia 2016 roku.

Google na swoim blogu poświęconym przeglądarce Chrome zapowiedziało, że do końca tego roku przestanie wspierać starsze wersje Windowsa oraz Mac OS X 10.6, 10.7 i 10.8. Data ta uległa zmianie i ostatecznie przyjdzie cieszyć się Chrome do kwietnia przyszłego roku.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie można z przeglądarki korzystać. Będzie ona w pełni funkcjonalna, ale pozbawiona nowych aktualizacji i udogodnień.

Na blogu Google można znaleźć informację, że starsze systemy operacyjne narażone są na wirusy i szkodliwe oprogramowanie, ponieważ nie mają odpowiedniego wsparcia jeśli chodzi o ochronę antywirusową.

Czy oznacza to, że właściciele komputerów z wymienionymi systemami będą zmuszeni do korzystania z innych przeglądarek internetowych, czy może pora pomyśleć o zmianie systemu operacyjnego na nowszy? Rozumiem, że dla Google pewien etap w historii komputerów to prehistoria, a użytkownicy poprzednich wersji OSów to dinozaury, jednak nie każdy ma sprzęt, który udźwignie aktualizację do najnowszego systemu. Drogie Google, co z nami?

 
Źródło: Google Chrome Blog

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...