Google cię znajdzie

Google wie wszystko. Jeżeli coś, czego aktualnie szukamy, nie znajduje się na pierwszej stronie w historii wyszukiwania, prawdopodobnie nie istnieje. Takie przeświadczenie od dawna jest  zakorzenione w mentalności użytkowników. A teraz Google będzie mogło jeszcze więcej.

 
go 750x300 1
Wprawdzie to, że Google wie o swoich użytkownikach praktycznie wszystko, wiadomo od dawna. Udawanie, że jest inaczej mija się z celem, ale gigant z Mountain View wkroczył właśnie na kolejny poziom „inwigilacji”. Niektórzy mogą już korzystać z nowej funkcji podczas wyszukiwania informacji, która pokazuje, że w tej dziedzinie można osiągnąć jeszcze bardzo dużo.
Na konferencji SMX, która odbyła się wczoraj w Paryżu, pokazano wyjątkowo ciekawy algorytm. Z jego wykorzystaniem, wyszukiwanie potrzebnych informacji zostanie znacznie uproszczone. Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy na wakacjach. Stoimy przed zamkniętą jeszcze restauracją, ale w żaden sposób nie możemy dowiedzieć się, od której jest czynna. Co robimy? Pytamy Google „jaki jest numer telefonu?”. I tyle.
 
go 750x300 2
Brzmi jak fantastyka? Wygląda na to, że ta fantastyka powoli staje się rzeczywistością. Stworzony algorytm Location Aware Search ma wykorzystywać informacje kontekstowe w znacznie szerszej formie niż dotychczas. Dodatkowe informacje, zbierane przez Google, posłużą do „wydedukowania” przez przeglądarkę odpowiedzi, jakiej oczekujemy. Stojąc pod Wieżą Eiffla i pytając tylko „jaką ma wysokość”, otrzymamy konkretną odpowiedź. Uproszczając, wystarczy znaleźć się niedaleko jakiegoś miejsca, a Google zrobi za nas całą robotę.
Pierwsi użytkownicy mogą już korzystać z dobrodziejstw wyszukiwarki, ale póki co, jej zasięg jest ograniczony. Jest to jednak duży krok naprzód i zdecydowanie „na plus”. To, że informacje o miejscu naszego aktualnego pobytu są cały czas zbierane, w tym wypadku posłuży jako pomoc. Oczywiście, działanie algorytmu nie jest jeszcze idealne i zdarza mu się pogubić. Jednak to tylko kwestia czasu zanim Google stanie się wszechwiedzącą usługą, bez której naprawdę nie będziemy mogli żyć.
Źródło: AndroidPolice
Fot: jw. Twitter
____________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...