You are here
Pierwszy smartfon z ekranem 4K? News 

Pierwszy smartfon z ekranem 4K?

Producenci nie wiedzą, co mają zrobić z nowymi telefonami, nie mają pomysłu co do nich włożyć. Więc najlepiej zmienić to, co jest na pierwszym planie, czyli ekran. Czy tak właśnie chce zrobić ZTE, montując do STAR 3 wyświetlacz o rozdzielczości 4K.

ZTEStar3

O ZTE zrobiło się bardzo głośno, a to za sprawą plotek, jakie pojawiły się w sieci dotyczących STAR 3. A właściwie jego wyświetlacza, bowiem według doniesień producent chce wyposażyć smartfon w ekran 4K. Wyświetlacz ma mieć 5,5 cala rozdzielczość 2160 x 3840 i zagęszczenie pikseli rzędu 806PPI. Obecnie nie ma na rynku telefonu, który mógłby się pochwalić takimi osiągnieciami. Czyżby ZTE zechciało wyznaczyć nowe trendy? Wyświetlacz dodatkowo ma być otoczony prawie niewidocznymi ramkami o grubości 0,55 mm.

Czymś takim z pewnością ZTE wyróżni się na tle konkurencji, pytanie jakim kosztem i czy warto? Owszem, jakość obrazu będzie lepsza, ale na takim małym, w porównaniu do telewizorów, ekranie nie będzie znacząca. Wiadomo, że taki ekran będzie potrzebował dobrego procesora i odpowiednio dużej baterii. Im lepsze podzespoły, tym cena rośnie. Więc pozostaje pytanie: czy to się będzie opłacało?

Z pewnością rozdzielczość 4K to przyszłość. Nowy Android M ma natywnie wspierać nagrywanie video w tej rozdzielczości. Są smartfony, które już od jakiegoś czasu nagrywają video w 4K, a niedawno Sharp zaprezentował wyświetlacz o tak wysokich parametrach. Patrząc na to, co się dzieje, krok ZTE wydaje się słuszny, o ile okaże się prawdziwy. Na chwilę obecną nie ma żadnych potwierdzonych informacji, jedynie same plotki. Mam nadzieję, że jeśli to okaże się prawdą, to producent zadba, aby STAR 3 oprócz wypasionego ekranu miał również odpowiednie wnętrze.

źródło: androidauthority

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów komórkowych pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Related posts

Leave a Comment