Google Experience Launcher dostępny dla wszystkich?

Wraz z pojawieniem się nowej wersji Androida (4.4. KitKat), w systemie zagościł nowy Launcher. Co ciekawe, każdy posiadacz smartfona pracującego pod kontrolą zielonego robota może go bezpłatnie zainstalować.

Screenshot 2013-11-06-09-17-16

W dniu prezentacji najnowszego mobilnego OS giganta z Mountain View w sieci pojawiły się aplikację „wyciągnięte” bezpośrednio z oprogramowania KitKat. Mowa tutaj o Google Experience Launcher, komunikatorze Hangouts, aplikacji aparatu oraz galerii. Skupmy się jednak na tym pierwszym.

Program, którego głównym zadaniem jest wyświetlanie pulpitu oraz spisu aplikacji, został gruntownie przebudowany oraz zintegrowany na stałe z asystentem Google Now. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę zgrabnie. Pierwszą i chyba najważniejszą zmianą jest to, że po przesunięciu ekranu głównego w lewo naszym oczom ukaże się Google Now. Nie ma potrzeby uruchamiania aplikacji oddzielnie, gdyż jest ona integralną częścią launchera.

Zarządzanie widgetami odbywa się teraz w zupełnie inny sposób. Po dłuższym przyciśnięciu dowolnego „niezagospodarowanego” miejsca na ekranie głównym dostaniemy do wyboru zmianę tapety, dodanie wigdetów lub ustawienia.

Kolejną zmianą jest szuflada aplikacji, od teraz tło pod ikonami jest przeźroczyste, a nie czarne jak to miało miejsce w poprzedniej wersji stockowej nakładki Androida.

Wszystkie nowości zagościły na Nexus 5, lecz nieoficjalnie mówi się o tym, że Google Experience Launcher zawita niedługo do Google Play. Tymczasem niecierpliwi mogą go zainstalować sami. Sam proces instalacji jest niezwykle prosty. Wystarczy zainstalować trzy aplikacje (Google Play Services 4.0, Google Search oraz Google Launcher) dostępne pod tym adresem. Od teraz możesz korzystać z wyglądu najnowszego Androida na starszej wersji systemu mobilnego od Google.

Źródło: XdaDevelopers

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...