Google Family Library

Współdzielenie aplikacji i gier w Google Play już możliwe

Teraz już oficjalnie – Google udostępnia funkcję „family library”, a co za tym idzie, dzielenie się aplikacjami z Androida z rodziną stało się faktem.

Google Family Library

Przyznam, że z niecierpliwością oczekiwałem pojawienia się wspomnianej opcji. Możliwość współdzielenia aplikacji z członkami rodziny tudzież innymi bliskimi osobami wydaje mi się sensowną i przypadną opcją, która dodatkowo może zmniejszyć skalę piractwa. Smutne jest to, że funkcja debiutuje na wielu rynkach, lecz nie w Polsce… jeszcze nie. Mimo to warto poznać zasady nią rządzące.

Warunki

Zasada działania jest w zasadzie prosta – wybieramy sześciu użytkowników, który udostępnimy naszą bibliotekę aplikacji, gier i książek zakupionych w Google Play. Od teraz każdy z dodanych userów może korzystać z naszych zasobów bez potrzeby kupowania poszczególnych produkcji. Wygodne, ale nie jest jeszcze pewne to, czy funkcja zagości w każdej aplikacji, czy tylko w wybranych tytułach. Nawet jeśli nałożone zostaną pewne ograniczenia, uważam fakt pojawienia się tejże nowości za wspaniałą wiadomość.

Wspólna karta

W ramach funkcji family library udostępniamy także naszą kartę (mamy taką możliwość), a co za tym idzie członkowie „rodziny” mogą nabywać produkcję poprzez dokonanie zakupu z jednej karty. Jak nie trudno zgadnąć, będziemy mogli wymusić dodatkową autoryzację transakcji realizowanych przez niepełnoletnich członków naszej „biblioteki”.

Przyznam, że z wielką chęcią „podpiąłbym” pod swoje konto Google kilka osób z najbliższego otoczenia, dając im tym samym możliwość przetestowania, a nawet dłuższego użytkowania konkretnych, często drogich produkcji. Skorzysta na tym każdy, ja, bliscy, Google i developerzy. Dlaczego? Aplikacja będzie pobrana z bezpiecznego źródła, a co za tym idzie – skala piractwa ulegnie zmniejszeniu.

Źródło: Google

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...