Wydobądź kolor z czarno-białych zdjęć

Fotografie są odbitkami chwil, tylko że na kliszy. Wielu z nas ma w swoich domach czarno-białe zdjęcia, które nasi bliscy zrobili, by uwiecznić ważne dla nich momenty. Pojawiła się możliwość, aby takim fotografiom nadać drugie życie i przywrócić im kolor.

Na rynku aparatów fotograficznych pojawiają się coraz to lepsze modele, które mają jak najdokładniej oddać na zdjęciach to, co widzimy w rzeczywistości. Producenci smartfonów również dbają o to, by ich urządzenia miały jak najlepsze aparaty. Jest to jak najbardziej uzasadnione posunięcie, bowiem mnogość sprzętu skazuje jego twórców na ciągłe doskonalenie go, o ile chcą się na rynku liczyć. Są jednak miłośnicy aparatów analogowych, którzy wciąż uwieczniają momenty na kliszach.

Niejednemu z nas zalegają w szufladach czarno-białe fotografie rodzinne i zastanawiamy się, jaki kolor może mieć ubranie, w jakim widzimy naszego bliskiego. Kocham miejsce, w którym się urodziłam i w którym mieszkam, dlatego gdy tylko pojawiła się możliwość, by zobaczyć archiwalne zdjęcia, wykonane w przeszłości, na których są kamienice czy inne obiekty, w kolorze nie czekałam ani chwili.

Dzięki stronie colorize-it.com czarno-białe zdjęcia zyskają kolor, a my będziemy mogli zaspokoić swoją ciekawość. Wszystko jest bardzo proste – ładujemy zdjęcie z dysku lub kopiujemy adres URL i czekamy na efekt końcowy. Możemy pokolorować jedynie część fotografii, a fioletowym paskiem wybieramy, gdzie ma przebiegać granica ingerencji programu.

Colorize-it jest niezwykle popularną stroną wśród ludzi interesujących się historią Warszawy. Na portalach traktujących o varsavianistyce można odnaleźć zdjęcia pokolorowane właśnie na tej stronie. Niektórzy z nas szaleją na punkcie aplikacji Prisma, inni z kolei wrzucają na colorize-it kolejne czarno-białe fotografie, by wydobyć z nich kolor. 

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...